Daily Archives: 10.7.2017

Rodinná firma pomůže jiné rodině

Česká rodinná firma USSPA v letošní charitativní dražbě mezi svými příznivci vybrala 500 000 korun, které věnuje na zlepšení životní situace jiné rodiny. Výjimečný výtěžek dražby konané na golfovém turnaji pořádaném firmou půjde dvojčatům Františkovi a Vítkovi postiženým od narození těžkou formou mozkové obrny.

Žďárské náměstí bude cvičištěm pro nevidomé

Žďár ve středu navštíví skupina nevidomých lidí se svými cvičiteli a vodícími psy v rámci letního soustředění nadace Mathilda. V centru města budou trénovat chůzi v běžném provozu v dopoledních hodinách.

Nevidomá sochařka vystavuje

V Galerii umění je k vidění výstava s názvem „NEVÍDÁNO – Marianny Machalové Jánošíkové“.

Mladé tanečnice chtějí pomoci postiženému Filípkovi

Vznikne charitativní kalendář, který by měl jít v srpnu do prodeje.

Střelec, který se za bílou hůl nestydí

Věnoval se silniční cyklistice. Hrál fotbal. Nejlépe mu šla sportovní střelba. Pak přišel úraz. Bylo mu jedenadvacet, když vlastní neopatrností přišel doslova ze dne na den o zrak. Nevidomý devětatřicetiletý Martin Adámek ale nikdy „neházel flintu do žita“…

Studenti byli skvělými společníky seniorů

Že si můžou skvěle rozumět senioři a studenti, dokázal společný výlet do Františkových Lázní. Zorganizovalo ho dobrovolnické sdružení Střípky spolu se Studentským zastupitelstvem, které zaštiťuje Městská policie Sokolov.

Dobrou věc přijel do Pelhřimova podpořit i Antonín Panenka

Celkem 167 500 korun – to je celkový výtěžek charitativního fotbalového zápasu ve prospěch zdravotně postižených dvojčat Hypšových z Rynárce, který sehrály v pátek 30. června v Pelhřimově týmy Spartak Pelhřimov (bývalí hráči) a Brno Mercedes Švancara.

JIŽ DVACET LET SE ZAHRANIČNÍ STUDENTI MEDICÍNY V LÉTĚ UČÍ TÉ NEJLEPŠÍ PRAXI OD PRAŽSKÝCH LÉKAŘSKÝCH KAPACIT

Jubilejní dvacátý ročník největšího mezinárodního vzdělávacího programu pro budoucí lékaře Prague Selective byl zahájen dnes v Praze. Jedná se o jediný český program zařazený do mezinárodního katalogu International Health Medical Education Consortium Catalogue.

Mám amputovanou nohu nad kolenem. Jaký stupeň invalidity mám?

Dotaz:
Mám amputovanou nohu nad kolenem ve stehně. Jaký stupeň invalidity mám?

Manžel má rakovinu konečníku a amputovanou nohu. Na co má nárok?

Dotaz:
Manžel má rakovinu konečníku a nyní má amputovanou nohu nad kolenem. Chci se zeptat, na co má nárok od pojišťovny VZP a jestli mám já na něho nárok na opatrovné. Ráda bych věděla, zda mu pojišťovna bude hradit pomůcky, které bude potřebovat, myslím tím invalidní vozík, úpravu v bytě.