Daily Archives: 14.7.2017

Nový rentgen, ze kterého část ukradli zloději, začal fungovat

Nový terapeutický rentgen v pavilonu C chebské nemocnice konečně funguje. Přístroj tady mají už několik měsíců, ale krátce po instalaci někdo ukradl část komponent.

Mise splněna. Milan Dzuriak je zpátky z Cesty proti bolesti

Letos se vybraly peníze na drahý pohybový přístroj a zvedák pro hendikepované.

Českému sledge hokeji chybí peníze. Na boj o paralympiádu je vybírá na Slevomatu

Českou hokejovou reprezentaci na saních čekají nejdůležitější klání roku. Pokud uspěje, získá vstupenku na březnovou zimní paralympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu. Sledge hokejisté se ale na říjnový kvalifikační turnaj také nemusí ani podívat. Reprezentaci totiž trápí akutní nedostatek financí, peníze proto vybírá i od lidí na Slevomatu. Příčinou je loňská změna v rozdělování dotací od ministerstva školství.

Pět let bojuje s rakovinou, další léčbu mu pojišťovna odmítla zaplatit

Davidovi je 45 let, má dvě děti a dříve vykonával náročné zaměstnání. Před pěti lety mu ale zjistili rakovinu ledvin. Úplné vyléčení není možné, moderní léky však umí tuto nemoc „krotit“ tak, že nepostupuje a dá se s ní žít. U Davida se to až donedávna dařilo. V dubnu zdravotní pojišťovna rozhodla, že další léčbu navrženou onkologem hradit nebude. Davidovi to připadá, jako by nad ním vynesli ortel smrti.

Poslanci schválili dlouhodobé ošetřovné. Pomůže při péči o člena rodiny

Poslanci schválili návrh Ministerstva práce a sociálních věcí na zavedení dlouhodobého ošetřovného. Nová dávka nemocenského pojištění pomůže od poloviny příštího roku rodinám ve výjimečných nebo krizových situacích s péčí o člena rodiny.