Daily Archives: 17.7.2017

Královnou krásy neslyšících je Thajka, Češka získala Miss Europe

Světovou královnou krásy neslyšících se v sobotu v Praze stala Thajka Chutima Netsuriwong. Získala titul Miss Deaf World 2017. V mužské kategorii zvítězil Španěl Eric Alcantara Pascua. Korunka putuje také do Česka, reprezentantka Petra Gluchová vyhrála v kategorii Miss Deaf Europe.

Petr Kumstát zahájil skvěle

Petr Kumstát z Unionu Děčín se zúčastnil prvního letošního turnaje Českého poháru v kuželkách Českého svazu tělesně postižených sportovců, který pořádal oddíl kuželek KK Blansko.

Pomáhají postiženým. Namísto státu

K lékařům, do úřadů na nákupy, ale třeba i za zábavou. K tomu všemu bude klientům Domova pro mentálně postižené sloužit sociální vůz. Nový vůz Dacia Dokker v pátek získali od agentury Kompakt. Ta už od roku 1997 pomáhá ústavům a sociálním zařízením s pomocí sponzorů získat tolik potřebné dopravní prostředky.

Sestry z domovů pro seniory dva tisíce zřejmě nedostanou

Příspěvek 2000 korun pro zdravotní sestry za práci na směny u lůžek pacientů, který se vyplácí od července, zřejmě nedostanou zdravotnice a zdravotníci v domovech pro seniory a zařízeních pro postižené.

Vrah policistů mu prostřelil i hlavu, podle lékařů měl zemřít do pár hodin. ‚Šerif‘ už rok bojuje

Bylo 8.40 ráno a s parťákem Brucem Simmonsem jedli snídani, když se ve vysílačce ozvalo hlášení o ozbrojeném muži, který se pohybuje u nedalekého obchodu. Nicholas „Nick“ Tullier a jeho kolega, příslušníci úřadu šerifa v louisianském Baton Rouge, okamžitě vyrazili na místo.

Mám s průkazem ZTP slevu na nákup nového vozu?

Dotaz:
Zajímalo by mne, jestli jako majitelka průkazu ZTP, mám nárok na nějakou slevu při koupi nového vozu.

S parkovacím průkazem jsem zastavil na zákazu zastavení. Policista říkal, že budu předvolán kvůli přestupku. Co mám dělat?

Dotaz:
Mám takový problém. Jel jsem s otcem do města a zastavil jsem na značce Zákaz zastavení. Přijela městská policie a prý půjdu na přestupek. Otec vlastní průkaz ZTP (parkovací průkaz). MP jsem říkal, že otec má parkovací kartu. On odpověděl, že ho to nezajímá. Vlastník vozidla je otec. Chci se zeptat co mám dělat. Děkuji.

Půl roku s Maxíkem: senior taxi jezdí i do Prahy

Senior taxi v Kutné Hoře funguje již více než půl roku a je o něj stále velký zájem. Navíc Taxík Maxík dávno přestal být pouze ryze službou pro ulice Kutné Hory.