Archiv: Srpen 2017

Benefičák pomůže nemocnému Kubíkovi

Sdružení přátel Kateřinic ve spolupráci s obecním úřadem opět připravili akci, která má jediný cíl – pomáhat. Čtvrtý ročník Kateřinického benefičáku se uskuteční v sobotu od 14 hodin ve sportovním areálu za obecním úřadem. Výtěžek letošního ročníku poputuje malému Kubíčkovi.

Diváci na byli k dobročinnému kinematografu velmi štědří

Havlíčkova Borová, Havlíčkův Brod a Ždírec nad Doubravou. Tato tři města nedávno navštívil pojízdný Kinematograf Bratří Čadíků. Peníze za vstupného putují na konto Bariéry a má za cíl pomoci postiženým dětem i dospělým nákupem zdravotních pomůcek.

Škola buduje pro studenty bezbariérový výtah

Student maturitního ročníku Střední průmyslové školy a obchodní akademie, který je upoután na invalidní vozík, se bude moci konečně po budově pohybovat bez toho, aby jej spolužáci nebo profesoři museli vynášet do jednotlivých pater. Bruntálská škola totiž buduje bezbariérový výtah.

Street Games myslí na sport, zábavu, ale i charitu

Street Games v Kraslicích, to je den plný setkání, sportu a zábavy. Pořadatelé této akce však nezapomínali při minulých ročnících na charitu a ani letos tomu nebude jinak.

Seniory bude vozit k lékařům školní mikrobus

Staří lidé mají trable s cestováním. Vlaková zastávka je vzdálená a autobus nemá přímé spojení do Městce.

Při uzavírání pečovatelské služby pro seniory je důležitá jednoznačná smlouva

Pečovatelská služba znamená pro desetitisíce českých seniorů a osob se zdravotním postižením možnost, jak co nejdéle zůstat v domácím prostředí, a přesto získat potřebnou péči. Ve smlouvě s pečovatelskou službou je však třeba jasně popsat, jaké konkrétní služby senior objednává. A ani výběr ideální pečovatelské služby není snadný.

Mám diabetes. Mohu si zažádat o průkaz ZTP?

Dotaz:
Měl bych dotaz zda pacient s chronickou chorobou diabetes mellitus II. stupně, na inzulínu si může požádat o vydání průkazu ZTP. Doslechl jsem se od známého, že na „cukrovkáře“ se rovněž to vztahuje a můžou si nárok na něj uplatnit.

Zahrádku si užívají děti i senioři

Uprostřed Plzně spolu pěstuje ovoce a zeleninu nejmladší a nejstarší generace už třetí rok. Teď se těší na brambory.

Mám bechtěrevovu chorobu. Mám nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:

Mám 3. stupeň invalidního důchodu. Mám bechtěrevovu chorobu. Neměl jsem ale 5 let placené sociální pojištění a tak nemám nárok na starobní důchod. Zbývá mi ještě asi 13 měsíců a tak musím pracovat, i když je to pro mne velice těžké. Nejsem nepřizpůsobivý občan, abych dostal všechno. Ale chci se zeptat, zda nemám alespoň nárok na příspěvek na auto. Dojíždím do práce každý den vlakem asi dvě hodiny.

Kde se dá vyřídit průkaz pro bezplatné cestování po Slovensku?

Dotaz:
Kde se dá vyřídit průkaz pro bezplatné cestování vlakem na Slovensku? Syn má průkaz ZTP/P. A kde je možné získat potvrzení o důchodu?