Daily Archives: 3.8.2017

Byl mi přiznán II. Stupeň ID. Mám nárok na ZTP?

Dotaz:
Od 2.7.2017 my byl na rok přiznán invalidní důchod II. st. 60% dlouhodobě nepříznivý stav. Chodím o berli. Stále se léčím z úrazu a nemohu vykonávat pracovní činnost. Mám nárok na ZTP průkaz a nějaké slevy a pod.?

Manžel má artrózu a chodí o berlích. Má nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Manžel má artrózu v kyčli, kolenu a v kotníkách. Chodí o berlích. Bez auta se nikam nedostane. Na operaci ho nechtějí vzít. Má 2x čištěné cévky u srdce a špatné hodnoty v krvi. Má příspěvek na péči 880 Kč, na benzín 400 Kč, průkaz ZTP. Má nárok na příspěvek na nákup auta? Kdy se prosím žádá, před nákupem nebo po zakoupení auta?

U Ještědu vyroste brána pro Nezastavitelné, pomůže postiženým sportovcům

Brána, díky níž může každý člověk pomoci handicapovaným lidem ke sportování, vyroste v pátek 4. srpna pod Ještědem. Lidé ji najdou na hlavní cestě na 1012 metrů vysokou horu. Brána bude stát u chaty Ještědka od 10 do 18 hodin. Ve čtvrtek 3. srpna se brána objeví v centru Liberce.

Klienti se zdravotním postižením tráví prázdniny na dětském táboře v Čekyni

Dny plné slunce, zábavy, získávání nových zkušeností i přátel. Nejen to čeká od pondělí 31. července do soboty 5. srpna účastníky Integrovaného tábora pro zdravotně postižené, který se v letošním roce pořádá již po sedmnácté v Čekyni u Přerova.

Jaké překážky mají hendikepovaní?

V prostorách kavárny v plzeňské Papírně je v současné době k vidění naučná putovní výstava s názvem Zdravotní postižení a rozvojová spolupráce: 10 faktů nebo omylů?

Sedí na vozíku, nemají ruce a nohy, nevidí. Jedou na kolech 2222 kilometrů za 111 hodin!

V úterý 1. srpna odstartoval z Prahy nejdelší cyklistický podnik v Česku Metrostav Handy Cyklo Maraton. Nonstop jízdu okolo Česka společně absolvují těžce zdravotně postižení se zdravými. Trasu 2222 km musí čtyř- nebo osmičlenné týmy zdolat v limitu 111 hodin. Jedou pět dní a pět nocí bez zastavení, aby tím podpořili myšlenku, že zdraví a handicapovaní mohou fungovat jako jeden tým! A pokud to jde v podmínkách extrémního sportu, proč by to nešlo venku na ulici?

Zaměstnanci v sociálních službách si o něco polepší

Téměř padesát milionů korun se v Karlovarském kraji rozdělí mezi zaměstnance domovů pro seniory, charity nebo domovy pro osoby se zdravotním postižením. Zvýší se jim platy. Pracovníci v přímé sociální péči mají mít mzdu vyšší o 23 procent a techničtí pracovníci o více než 9 procent.

Deaflympiáda z českého pohledu: dvě zlata, dva bronzy a deaflympijský rekord

Se dvěma zlatými a dvěma bronzovými medailemi se vrací česká výprava z deaflympiády v Samsunu, který hostil tento největší sportovní svátek neslyšících v termínu 18.–31. července. Bronzové medaile vezou Češi zásluhou sportovního střelce Marka Bartoška a bowlerky Kateřiny Janošcové, o zlato se postarali teprve patnáctiletý tenista Jaroslav Šmédek a atletka Lenka Matoušková, která v hodu diskem navíc zaznamenala deaflympijský rekord.