Daily Archives: 9.8.2017

Ikaros slaví třicet

K příležitosti oslav 30 let od založení skupiny Ikaros je připravena benefiční akce, která se koná 19. srpna na Libušínském náměstí v prostorách před starou lékárnou.

Pro tandem závod skončil. Celkem ujel pět set mil

Ultramataron pro Aleše Procházku a nevidomého Václava Fišera minulý týden skončil. Za dvacet dní na dvojkole ujeli přes osm set kilometrů.

Cílem je přiblížit se co nejvíce domácí péči

Nejmladším oddělením je v českolipské nemocnici Oddělení sociálních lůžek. Klientům slouží přibližně 1,5 roku. „Nabízíme našim klientům nejen odbornou péči, ale také lidské pochopení a rozptýlení v každodenní rutině,“ říká vrchní setra tohoto oddělení Lenka Caklová, kterou Deník vyzpovídal.

Sobotní charitativní akce Jiskra pro Lukáše nejen s Jarmilem Hamplem ve Vratislavicích

Charitativní akce Jiskra pro Lukáše láká nejenom příznivce fotbalu, ale i fanoušky mnoha lokálních kapel. V sobotu 12. srpna se na hřišti za hasičárnou ve Vratislavicích uskuteční exhibiční fotbalový zápas Real Top Praha vs TJ Jiskra Vratislavice nad Nisou.

Lidem s demencí ukazují fotky. Pomáhá jim to

Poslech známé hudby, vnímání vůní či hlasů, sledování oblíbených pořadů nebo fotografií. I tyto činnosti mohou v případě těžce postižených a nemocných lidí přinášet významné pokroky v oblasti vnímání, komunikace či pohybu. V Jesenické nemocnici koncept bazální stimulace nově využívají u osob s demencí či jinak těžce nemocných.

Je ochrnutý od krku dolů, přesto poráží většinu zdravých soupeřů

Přestože je od krku dolů ochrnutý, dokáže hráč s přezdívkou RockyNoHands hrát téměř jakoukoli hru. A dokonce i porážet většinu zdravých hráčů.

Maminka má parkovací kartu. Musíme na Slovensku kupovat dálniční známku?

Dotaz:
Potřebovala bych poradit. Maminka má invalidní kartu. A potřebuji vědět, jestli ta karta za oknem v autě platí i na Slovensku, myslím tím, zda musím kupovat dálniční známku. Podle mě by to mělo platit, protože je to Evropská unie.