Daily Archives: 15.8.2017

Vědci v Brně mají metodu, která může oddálit nástup nevyléčitelné choroby

Metodu, která by mohla pomoci lidem trpícím nevyléčitelnou Huntingtonovou chorobou, vyvinuli vědci v Brně. Nástup dědičného onemocnění, při němž dochází k poškození nervových buněk v mozku, oddalují za pomoci genové terapie. Výzkum, který již úspěšně proběhl na prasatech, by vědci chtěli zkusit i u pacientů.

V Olomouci staví novou kliniku za 335 milionů. Takto má vypadat

V areálu největší nemocnice v Olomouckém kraji, Fakultní nemocnici Olomouc, vyrůstá nová klinika.

Pardubice: Zámek bude plný sociálních služeb

Nádvoří pardubického zámku se 16. srpna na jeden den změní v poněkud atypické tržiště. V rámci veletrhu sociálních služeb se zde budou nabízet sociální služby, nevšední zážitky i zábava.

Petr Lachnit: Aktivizace je součástí soudobých trendů v péči o seniory

„Pryč je doba, kdy v sociálních službách bylo hlavním cílem v péči o seniory zabezpečit jejich základní životní potřeby. V době, kdy se věk seniorů prodlužuje, stává se nedílnou součástí moderní péče o seniory jejich aktivizace,“ uvádí radní pro sociální oblast MČ Praha 5 Petr Lachnit a dodává…

Sýpka i fara nabídnou bydlení

Otázka sociálního bydlení zaměstnává stále víc radnic na jihu Moravy. Vyřešit do budoucna bydlení potřebných rodin se snaží v Moravském Krumlově na Znojemsku, Břeclavi i ve Starovičkách na Břeclavsku. Všechny smělé plány ale závisí na úspěšnosti žádostí o dotace.

Chomutov vstupuje do charity

Město pokračuje v loňské iniciativě cyklisty, který objel republiku.