Daily Archives: 16.8.2017

Berounský dobročinný koncert Michala Davida pro děti trpící svalovou dystrofií

Nečekaně velká vlna solidarity se zvedla v okamžiku, kdy berounští policisté zahájili sbírku plastových víček pro nemocného Vládíka, trpícího svalovou dystrofií. Peníze za výkup víček použila rodina na nákup kompenzačních pomůcek pro svého syna. Víčka sbirali policisté i široká veřejnost tři roky.

Nezastavitelní míří k Lipenské přehradě. Pomozte pohybem handicapovaným

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému okolí. To spojuje lidi zapojené do projektu Nezastavitelní. Pomoci jim můžete i vy, stačí projít, proběhnout nebo projet na kole bránou u Lipenské přehrady.

Člověku v bezvědomí dokáže s radami po telefonu pomoci i laik

Téměř šest tisíc výjezdů k pacientům, které svědci nalezli v bezvědomí, a to často přímo na ulici nebo třeba někde v parku, zaznamenali od počátku roku pražští záchranáři.

Pacientům s demencí pomáhá v Jesenické nemocnici bazální stimulace

Poslech známé hudby, vnímání známých vůní či hlasů, sledování oblíbených pořadů nebo vlastních fotografií. I takovéto zdánlivě obyčejné činnosti mohou v případě těžce postižených a nemocných lidí přinášet významné pokroky v oblasti vnímání, komunikace či pohybu.

Lékaři Nemocnice Na Homolce chystají 400. robotickou operaci cév

Chirurgové pražské Nemocnice Na Homolce chystají 400. robotickou operaci cév. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí nemocnice Jitka Mravinacová. Zdravotnické zařízení je podle ní v počtu těchto zákroků světovou jedničkou, jinde v Česku se cévy roboticky neoperují.

ÚP nám přiznal 120 000 Kč na auto. Odvolali jsme se. Jak dlouho může trvat vyřízení odvolání?

Dotaz:
Chtěla bych se informovat ohledně lhůty vyřízení žádosti o příspěvek na zvláštní pomůcku – motorové vozidlo. Žádost byla podána 29.11.2015, několikrát přerušena, doplněno o všechny potřebné dokumenty, hlavně vzdělání, jelikož se jedná o 20letého muže, který po úrazu skončil upoutaný na inv. vozík a v září nastupuje do školy. ÚP přiznal v červenci výši příspěvku 120 000Kč. Podali jsme odvolání s tím, že dnes volala pracovnice ÚP, že to může trvat dalšího půl roku než se k odvolání někdo vyjádří. Je stanovena nějaká časová lhůta pro odvolání nebo prosím o radu, kam se můžeme obrátit o pomoc.

Je možné po transplantaci srdce získat průkaz ZTP?

Dotaz:
Je prosím nárok na průkaz ZTP po transplantaci srdce?

Musím v Chorvatsku platit za parkování?

Dotaz:
Prosím jak je to s placením parkovného v Chorvatsku, když vlastním průkaz ZTP a parkovací průkaz, na parkovacích místech s hodinami. Musím za parkování platit nebo ne?