Daily Archives: 6.9.2017

Letošní ročník se poběží pro postiženého Štěpána

Tento víkend v krajském městě doslova proběhne Jihlavský půlmaraton. Už pátek 8. září si pořadatelé vyhradili na prezenci závodníků na Masarykově náměstí v Jihlavě. V neděli ve dvanáct pak odstartuje hlavní běh.

Začíná tradiční sbírka Světluška na pomoc nevidomým

Lidé mohou i letos v rámci tradiční sbírky Světluška přispět na pomoc nevidomým dětem a dospělým. Ve středu a ve čtvrtek tak mohou učinit v Praze na Andělu, kde se do prodeje sbírkových předmětů zapojí i někteří herci a moderátoři. Od pondělí do pátku je pak budou v desítkách měst po celém Česku nabízet lidem dvojice dobrovolníků s tykadly a lucernou.

Pracovních míst pro zdravotně postižené je pořád málo

V České republice je na úřadech práce registrováno téměř 55 tisíc uchazečů o zaměstnání se zdravotním postižením (OZP), což představuje více než šestinu všech registrovaných žadatelů. Problematika jejich zaměstnávání je diskutovaným tématem i ve spojitosti s připravovanou změnou zákona o sociálním podnikání.

Dotace na zaměstnávání postižených se zvýší na 12 tisíc korun

Státní příspěvek zaměstnavatelům na mzdy handicapovaných pracovníků se zvýší na 12 tisíc korun měsíčně. Důvodem je růst minimální mzdy od příštího roku. Rozhodla o tom v úterý Sněmovna na podnět Senátu.

Nevidomí už mohou leccos, i střílet

Na vlastní kůži jsme vyzkoušeli střelbu na terč v černočerné tmě. V České Lípě proběhlo kvalifikační utkání na republikové mistrovství nevidomých a slabozrakých střelců.

Když běh pomáhá

Běhání patří v současnosti mezi nejpopulárnější sporty vůbec. Někdy by se dalo říct, kdo neběhá, jako by nebyl. Kromě velmi pozitivních účinků na zdraví ale může mít i hlubší zásah. Lze jím pomáhat druhým. Rádi bychom vás v souvislosti s během upozornili na dvě blížící akce.

Ještěřice plné elánu zase pomáhají

Nadační fond Ještěřice pomáhá v Karlovarském kraji už třetím rokem. Do povědomí veřejnosti se vepsal celou řadou kulturních, společenských i recesistických akcí, díky nimž se daří plnit konto nadačního fondu. Více v rozhovoru s předsedkyní Ještěřic Miluškou Merklovou a místopředsedkyní Andreou Krýzlovou.

Lidé s pohybovým omezením mohou na úřadě nově využít invalidní vozík

Lidé mohou nově využít na kutnohorském úřadu, který sídlí v ulici Radnická, invalidní vozík. „Jednoho dne jsme na úřadě potkali paní, která nemohla dojít od výtahu do kanceláře. Proto jsme přemýšleli, jak bychom mohli zlepšit dostupnost služeb pro občany s pohybovým omezením,“ uvedl vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Marián Šlesingr.

Kvůli rakovině přišel o oči, přesto si fotbalista zahrál za milovaný tým

Kvůli rakovině přišel o zrak, přesto si dvacetiletý Jake Olson dokázal splnit sen – nastoupit do zápasu amerického fotbalu jako hráč.

Ústavní soud se zastal téměř nevidomé seniorky, která měla platit 400 tisíc

Napálená stařenka, která vyhověla přání své vnučky a jejího přítele, jimž šla za ručitele, nebo vychytralá podvodnice, která se i přes pokročilý věk rozhodla obrat věřitele o 400 tisíc korun?