Daily Archives: 8.9.2017

Klient je osobou zdravotně postiženou. Jaké výhody má na Slovensku?

Dotaz:
Prosím o informace pro klienta, který je osoba zdravotně postižená a je držitelem průkazu, jaké výhody má na Slovensku kam pojede na dovolenou. Jestli může parkovat na místech vyhrazených pro invalidy a jestli potřebuje dálniční známku, popř. slevové výhody.

Běhám pro vozíčkáře, protože mi po úrazu nejvíce pomohli, říká ultramaratonec

Alespoň jeden větší projekt ve prospěch vozíčkářů ročně. Taková je tradice úspěšného českého ultramaratonce René Kujana. Tuto tradici zahájil v roce 2012, kdy běžel okolo Islandu. Více jak 1 300 kilometrů dlouhou trasu tehdy urazil za třicet dnů.

Slepotou pro ně život nekončí

TyfloCentrum Karlovy Vary, středisko Sokolov pořádá ve spolupráci s Městskou knihovnou Sokolov akci s názvem Den s TyfloCentrem. Ta se koná ve čtvrtek 14. září od 10 do 15 hodin na nádvoří sokolovského zámku a v přilehlé zimní zahradě.

Miss Deaf Europe je z Týniště

Poprvé v historii se může Česká republika pochlubit titulem Miss Deaf Europe 2017, což je soutěž, ve které se volí královna krásy mezi neslyšícími dívkami z celé Evropy.

Markétce pomáhá Dobrý anděl

Paní Martina z Horky na Chrudimsku je přesvědčena o tom, že bez Dobrých andělů by byla situace její rodiny zoufalá. V roce 2011 se rodině narodila dvojčátka Markétka a Štěpánek. Holčička si však krátce po narození prošla krvácením do mozku, které mělo za následek jeho těžké poškození.