Daily Archives: 14.9.2017

Vítězství je pro mě vstát a jít dál, říká novopečený mistr světa

Jan Tománek je český hendikepovaný handbiker, běžkař a specialista na dlouhé triatlony. V letošním roce se mu podařilo mimo jiné dokončit švédský Vasův běh a dostat se do nominace na mistrovství světa v 70.3 Ironmanu. A v tomto závodu také titul mistra světa před několik dny získal.

Gottův film pomůže postižené Romance

Hudební film z roku 1974 režiséra Ladislava Rychmana Hvězda padá vzhůru s Karlem Gottem v hlavní roli se po létech vrátí na plátna kin. Konkrétně v kině Ponrepo, kde se bude promítat v sobotu 16. září od 14 hodin. A to ve verzi, která má nejdelší stopáž, kterou bylo možné sehnat.

Napravení Romové složili muzikál. Peníze z koncertů dávají rodině postiženého Kubíka

Romové, kteří často bojovali s dluhy, mnohdy nechodili do práce a utíkali od svých problémů, se změnili k nepoznání. Začali chodit do křesťanského sboru v Horšovském Týně a díky víře dali své životy do pořádku. Protože mnozí z nich jsou hudebně nadaní, zapojili se do tvorby muzikálu na motivy biblického příběhu o Abrahamovi. Výtěžek z koncertů dávají rodině tělesně postiženého chlapce.

K zubaři, na úřad. Po Mostě sveze seniory a invalidy speciální taxi

Handicapované a lidi starší 70 let bude od ledna po městě vozit nová služba Taxík Maxík. Jedna jízda je vyjde na 30 korun

Muzikanti pomohou koncertem nemocné paní

V sobotu večer vystoupí skupina Revival Olympic Domažlice na charitativním koncertu Hudba pomáhá. Začíná ve 20 hodin ve velkém sále MKS. Kapela přivítá i hosty Ellu Sing, Martu Černou a Natty Kulhánkovou. Výtěžek je určen na nutné rehabilitační pomůcky pro paní Olgu Kotlabovou, která vloni ochrnula na polovinu těla a oslepla na jedno oko.

Výsledkem švýcarsko-české spolupráce jsou zrekonstruované domovy pro seniory

Rekonstrukce několika domovů pro seniory, nákup vybavení nebo zkvalitnění a rozšíření poskytovaných sociálních služeb, to vše se podařilo díky Programu švýcarsko-české spolupráce. Ministerstvo práce a sociálních věcí postupně rozdělilo mezi 10 projektů zhruba 300 milionů Kč.

Byl mi přiznán příspěvek na auto 140 000 Kč. To je dost málo. Má smysl se odvolat?

Dotaz:
Bylo mi rozhodnuto o příspěvku na motorové vozidlo 140 000 Kč. Jsem po amputaci LDK nad kolenem a PDK pod kolenem. Chci pracovat, ale prvně potřebuji zakoupit automobil. Tato částka se mi zdá dost nízká na to, že automobil musí vydržet 10 let. Má smysl se odvolat a popř. si sehnat nějakou nabídku zaměstnání a oznámit nové podklady?

Za jak dlouho mohu jít znovu na nemocenskou, když mi vypršela podpůrčí doba?

Dotaz:
Po uplynutí podpůrčí doby za jak dlouho můžu jít na nemocenskou? Je tam stanovena lhůta v měsících, nebo musím třeba po půl roce žádat posudkového lékaře.