Daily Archives: 19.9.2017

Žiji s dědou, který má ztíženou pohyblivost. Mám nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Chtěla bych se zeptat. Žiji ve společné domácnosti s dědou (r. 1931), vzhledem ke zdravotním problémům má ztíženou pohyblivost. Mám nárok na nějaký příspěvek na automobil?

Může člen naší rodiny žádat o vrácení DPH na ojeté auto?

Dotaz:
Člen naší rodiny by si chtěl zakoupit ojeté auto. Je odkázán na invalidní vozík. Může při koupi ojetého auta uplatnit vrácení DPH v plné výši a ještě mít nárok na příspěvek na auto do výše 100 000?

Důchody se od ledna zvýší a budou valorizovány více než doposud

Valorizace důchodů bude od ledna příštího roku výrazně vyšší, než tomu bývalo v minulých letech. Do zvýšení se totiž poprvé promítne polovina růstu reálných mezd v roce 2016, zatímco doposud byl růst mezd zohledněn pouze jednou třetinou. Důchody se tak zvýší v průměru o 475 korun.

Frajer Ježek se s kariérou rozloučí v Plzni

Jiří Ježek, jeden z nejúspěšnějších handicapovaných cyklistů na světě se zítra v Plzni rozloučí s profikariérou.
Za rozlučkový závod si 42letý jezdec vybral GP Duratec, odvetu za Giant ligu, v níž často startoval a sváděl tu souboje se zdravými soupeři.

Soud o protézu. Mluvili šéfové Prazdroje

Plzeňský soud se včera vrátil ke sporu 42letého Karla Fraňka a Plzeňského Prazdroje. Dnes už bývalý bednář přišel před čtyřmi lety při práci o nohu, když mu ji po pádu z vysokozdvižného vozíku rozdrtil 46hektolitrový dubový sud. Teď žaluje pivovar o 3,7 milionu korun.

Začínají „týdny“, které bojují proti odsuzování duševně nemocných

Každý máme hlavu na něco jiného – to je téma akce s názvem Týdny pro duševní zdraví 2017, která dnes odstartuje v několika městech Pardubického kraje a potrvá několik následujících týdnů.

Nová úřední deska na vás bude i mluvit

Město chce pořídit elektronickou úřední desku. „Možná to bude znít až komicky, ale chceme, aby to byla přívětivá úřední deska třeba i pro nevidomé, aby informace dostali v hlasové podobě,“ komentoval starosta Kolína Vít Rakušan.

Začíná podzimní sbírka na nemocné děti Srdíčkové dny

V Česku v pondělí začala tradiční sbírka Srdíčkové dny na pomoc těžce nemocným dětem. Potrvá do pátku. Zájemci si budou moci od dobrovolníků v ulicích koupit magnetky se zvířátky za 30 Kč nebo žetony do vozíků za 35 Kč. Charitativní společnost Život dětem pořádá akci 17 let, a to na jaře, na podzim a v zimě. Celkem vybrala přes 100 milionů korun a pomohla několika tisícovkám rodin.

Novodobá sanitka s pasažéry tolik nespěchá

Na Příbramsku začala fungovat nová služba, která by měla ulehčit život nejen seniorům, ale i nemocným nebo maminkám s dětmi. Novodobá sanitka s nimi dojede k lékaři, doprovodí je z nemocnice, odveze do lázní, za nákupy, na poštu, úřady, do lékárny, v případě potřeby dopraví děti do školy nebo psa či kočku k veterináři.