Daily Archives: 22.9.2017

Protézy jako výhoda. Budou jednou umělé končetiny lepší než ty z masa a kostí?

Ani dlouho poté, kdy si místo mezi zdravými sportovci vybojoval kontroverzní Jihoafričan Oscar Pistorius, není definitivně rozřešena otázka přínosu moderních „čepelovitých“ protéz pro výkon handicapovaných sportovců. Jejich výzkum však pomáhá i běžným handicapovaným lidem.

Hrozí kolaps při výplatě důchodů, obávají se poslanci. ČSSZ mění systémy

České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ), která vyplácí důchody, nemocenské či mateřské, skončí na konci roku smlouva na fungování informačního systému. Do té doby musí pořídit a zprovoznit nové vybavení. Vyplácení penzí a dalších příspěvků ale není ohroženo, ubezpečil ve středu náměstek ministerstva práce Petr Hejduk. Poslanci se obávají toho, že by se systém výplaty penzí mohl zkolabovat.

Aplikace „Znakujte s Tamtamem – pexeso“ naučí zábavnou formou základním znakům českého znakového jazyka

Chcete se naučit základním znakům českého znakového jazyka formou hry? Pojďte to zkusit s novou aplikací Znakujte s Tamtamem – pexeso!

Lidé s epilepsií vzkazují – naší nemoci se nebojte!

Epilepsie – děsivá choroba? Nebo nemoc, se kterou lze bez problémů žít? Rozhodně to druhé, shodují se lékaři a další specialisté.

Firmy se složily na nové auto pro Senior centrum

Třetí vozidlo pro výjezdy za klienty či pro jejich přepravu získala pečovatelská služba Senior centrum Uherské Hradiště. Dvě poslední z nich přitom obdržela přes projekt Sociální automobil, na jehož pořízení se pod taktovkou reklamní agentury Kompakt podílejí především místní firmy.

Dobrovolníci se dočkají ocenění, na Křesadlo přišlo už dvacet nominací

Nestarají se jen sami o sebe, ale rozhodli se pomáhat těm, kteří to potřebují nejvíc. Dětem z kojeneckých ústavů a dětských domovů, nevidomým, těžce nemocným, sociálně slabým a mnohým dalším. Nic za to nechtějí, nic od nikoho nečekají. Řeč je o dobrovolnících z Opavska a Bruntálska. Lidé z opavského dobrovolnického centra Elim se rozhodli tyto dobrovolníky ocenit v rámci akce nazvané Křesadlo.

Mám špatnou páteř a psychické problémy. Mám nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Dostala jsem plný invalidní důchod skrz špatnou páteř a s tím i spojené psychické problémy. Chtěla bych se zeptat zda bych měla nárok na kartičku ZTP ? Nejde mi o žádné příspěvky, jen o to, aby mohl dotyčný co mě někam veze, zaparkovat na místě vyznačeném pro invalidy.