Daily Archives: 25.9.2017

Chráněné dílny dostanou víc. Dobrý krok, říká Bíza

Firmy, které zaměstnávají hendikepované lidi, dostanou od státu víc peněz. Definitivně to odsouhlasili poslanci. Státní příspěvek se má od příštího roku zvýšit o dva a půl tisíce korun na dvanáct tisíc měsíčně. Dotace platí především pro chráněné dílny, které zajišťují práci zdravotně postiženým.

Část senátorů nechce EET v sociálních ústavech

Elektronická evidence tržeb (EET) by podle desítky senátorů neměla být povinná pro žádné sociální ústavy, nemocnice a většinu ambulantních zdravotnických zařízení. Senátoři v čele s Vladimírem Plačkem (ČSSD) to navrhli změnit novelou o evidenci tržeb, kterou se Senát bude zabývat v říjnu. Chtěli by, aby se novelu podařilo přijmout tak, aby platila od února příštího roku.

Jsem osobou zdravotně znevýhodněnou. Kolik na mě zaměstnavatel dostane?

Dotaz:
Jsem osoba zdravotně znevýhodněná. Nastupuji do nové práce v kanceláři. Místo je určené výhradně OZZ či OZP. Chci se zeptat, kolik na mne zaměstnavatel dostane, pokud mne zaměstná?
Je nějaký rozdíl v příspěvku mezi OZZ a ID?

Světluška podpořila internet pro nevidomé v knihovnách

Jaké bude zítra počasí? Co píšou v dnešních novinách? Kdo mi napsal e-mail? – pro vidícího člověka s volným přístupem k internetu snadná věc, pro nevidomého nebo zrakově postiženého často neřešitelný problém. Zpřístupnit internet nevidomým a slabozrakým v knihovnách – to je cílem přelomového projektu Nadačního fondu FriendlyVox (NFFV), který v minulém týdnu podpořil i Nadační fond Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Vozíčkář Daniel Minster jako první na světě utáhl 11,5 tuny těžkou tatru

Bronzový medailista světové soutěže handicapovaných kulturistů Daniel Minster ze Studénky uvedl do pohybu v sobotu na invalidním vozíku 11,5 tuny těžký nákladní automobil Tatra. Při rekordním pokusu ji dokázal přemístit o 253 centimetrů. Jeho výkon tak byl zapsán do České knihy rekordů.

U vody si již podruhé zarybařily děti na vozíčkách

Kus břehu v Rybářství Mostky obsadili v sobotu netradiční rybáři. Jednak to byly děti, ale především to byly děti zdravotně postižené, některé z nich odkázané na invalidní vozíky. Jejich rybaření je důkazem, že když se chce, všechno jde. A rybařily s nadšením.