Daily Archives: 26.9.2017

Protidrogový koordinátor bude prosazovat zvýšení daní na alkohol

K omezení nadměrného pití alkoholu v Česku by přispělo zdražení alkoholických nápojů. U alkoholu by se mohla zvýšit spotřební daň, daň z přidané hodnoty či garantovaná cena za výkup gramu alkoholu. Prosazovat to chce národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Řekl to dnes novinářům. Opatření k omezení užívání legálních i nelegálních drog by měla obsahovat nová národní strategie, na níž se teď pracuje.

Česko je nejnezdravější zemí světa, uvádí britská studie

Česká republika je nejnezdravější zemí na světě, pokud jde o kombinaci konzumace alkoholu a tabáku a o počet obézních lidí. V první desítce je devět bývalých komunistických zemí ve střední a východní Evropě, desáté jsou Spojené státy s Litvou, informovali autoři britské studie.

Mám roztroušenou sklerózu. Mohla bych mít nárok na příspěvek na auto?

Dotaz.
Mám roztroušenou sklerózu a částečný důchod. Mohla bych mít nárok na příspěvek na auto? Poté, co ujdu asi 700 metrů už začínám klopýtat.

Infostánky v obchodních centrech vyzvou: O pneumokocích pěkně od plic

Znáte pneumokoková onemocnění? Víte, zda vám nehrozí zápal plic? Pojďme to zkusit zjistit! Tak vyzvou hostesky návštěvníky a kolemjdoucí o čtyřech podzimních víkendech v nákupních centrech v Praze, Brně, Ostravě a Plzni.

Posloucháme očima – výstava černobílých portrétů slavných osobností od Michaela Kratochvíla

V rámci 6. ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením byla vytvořena série černobílých fotografií, jejímž autorem je Michael Kratochvíl. Jejím cílem je šířit osvětu široké veřejnosti o problematice sluchového postižení.

Neslyšícím pomůže projekt Tichá linka

Projekt on-line komunikace s názvem Tichá linka pro osoby se sluchovým postižením dostal od radních Prostějova zelenou. Neslyšící si může přes tuto službu zajistit tlumočení telefonického hovoru, překlad nebo úpravu textu. Pro zahájení tlumočení je třeba se předem objednat prostřednictvím webu na konkrétní čas. V případě nouze funguje i pohotovost.

Život handicapovaných v Praze? Není snadný

Redaktorka Pražského deníku vyzkoušela na vlastní kůži, jaké to je, když se má nevidomý, neslyšící, či člověk na vozíčku pohybovat po hlavním městě.