Daily Archives: 27.9.2017

Jak na převádění zdravotnických prostředků po uplynutí směrné doby do vlastnictví pojištěnce?

Národní rada osob se zdravotním postižením jednala s VZP o převádění zdravotnických prostředků do vlastnictví pojištěnce po uplynutí jejich směrné doby, kterou stanoví zákon. VZP přibližně na půl roku převádění zcela blokovala. Z jednání však vzešel postup jak na to.

Oběti zbytečných operací v Británii odškodní miliardou korun

Britský soud dnes schválil plán odškodnění obětí lékaře Iana Patersona částkou ve výši 37 milionů liber (1,1 miliardy korun). Patersona, který prováděl svým pacientům operace prsou na základě smyšlených či přehnaných diagnóz, poslal soud v květnu do vězení na 15 let. V srpnu mu odvolací soud trest zvýšil na dvacet let za mřížemi, informovala stanice Sky News.

Lázně Pasohlávky budou léčit pohybové a kožní nemoci

Připravované lázně v Pasohlávkách na Brněnsku budou léčit pohybové a kožní nemoci a budou mít i ambulance tradiční čínské medicíny. V tiskové zprávě to dnes uvedl Martin Itterheim, předseda představenstva společnosti Thermal Pasohlávky, která o vybudování lázní téměř za dvě miliardy jedná s čínskými investory.

Vběhněte do podzimu s EPP a pomozte nemocným s roztroušenou sklerózou

Blíží se další Craft Rungo závod v Pardubicích. Proč právě na něm nepodpořit dobrou věc a nepomoci lidem, pro které je i malá překážka nepřekonatelná? Pomoc nás nebude stát nic, kromě vlastního potu a unavených nohou. Stačí jen stáhnout „EPPku“ a vyběhnout.

Závod firmy Baťa v Dolním Němčí posiluje výrobu diabetické obuvi

Zhruba 14.000 párů diabetické obuvi vyrobí letos závod společnosti Baťa v Dolním Němčí na Uherskohradišťsku. Počet těchto speciálních bot vyráběných v jediné továrně obuvnického gigantu ve střední Evropě se meziročně zvyšuje o 500 až 700 párů, řekla ředitelka závodu Lenka Maňásková.

Student z USA vězněný v KLDR byl ve strašném stavu, uvedli rodiče

Rodiče amerického studenta vězněného v Severní Koreji Otty Warmbiera uvedli, že jejich syn byl po příletu do USA slepý, hluchý, prudce sebou trhal, křičel a bezvýrazně zíral. V rozhovoru, který odvysílala televize Fox News, Fred a Cindy Warmbierovi dodali, že vůbec netušili, jak zle na tom mladý muž je. Doufali prý, že je pouze v kómatu navozeném lékaři a že díky péči amerických specialistů se jeho stav zlepší. Režim v Pchjongjangu označili za teroristický.

V Česku může být až 200.000 lidí s autismem, přesná čísla nejsou

V Česku může být podle odhadů založených na počtu obyvatel a zkušenostech z ciziny až 200.000 lidí s různě závažnými poruchami autistického spektra. Přesná čísla nejsou, pojišťovny evidují za čtyři roky nárůst o tisíc, školy o desetitisíce. Novinářům to řekla Milena Němcová z České odborná společnost aplikované behaviorální analýzy. Loni se v Česku začaly u praktických lékařů zdarma testovat na poruchy autistického spektra malé děti.

Díky dopisům je na rakovinu střeva vyšetřena třetina lidí nad 50

Díky pozvánkám stoupl podíl vyšetřených na rakovinu tlustého střeva mezi staršími 50 let na třetinu. Před zavedením to byla přibližně čtvrtina. Dopisy posílají zdravotní pojišťovny od roku 2014. Počet vyšetření kvůli rakovině trávicího traktu za tyto necelé tři roky u mužů stoupl o 23 procent, u žen o deset procent. Informace dnes zazněla na tiskové konferenci k rakovině trávicího traktu.