Daily Archives: 29.9.2017

Pobírám invalidní důchod 3. stupně. Je možné si vzít brigádu?

Dotaz:
Pobírám invalidní důchod 3. stupně a pobírám i příspěvek na péči. Je možnost si vzít brigádu a na kolik hodin denně?

Le Figaro: Za legendami o upírech stojí možná nemoc krve

Potřebuje ke svému životu lidskou krev, vychází pouze v noci a střeží se světla: to jsou některé znaky vampýra čili upíra. Podle vědců však tyto příznaky způsobuje skutečně existující nemoc, erytropoetická protoporfyrie (EPP). Francouzsko-americký tým identifikoval genetickou mutaci, která tuto chorobu vyvolává. Bledost, potřeba krve a citlivost na světlo, tím vším se vyznačuje, píše francouzský deník Le Figaro.

AV ČR: Nový software dokáže určit míru srdeční vady

Mezinárodní tým složený z vědců z Ústavu přístrojové techniky AV ČR, Fakultní nemocnice u sv. Anny a University of Rochester získal prestižní cenu Clinical Translational Award. Cena byla vědcům udělena za software pro určení elektrické dyssynchronie u pacientů se srdečním selháním.

Praha 5: Lachnit v Motole promotorem – studenti na něj štěkali!

Jak dostat na Motolský „cvičák“ 1500 fanoušků všech věkových kategorií? Na to mají v Helppes – Centru výcviku asistenčních psů pro postižené jednoduchý recept. Na jednu stage postavte Karla Gotta a Miro Žbirku. A jaké peklo se rozpoutá pod pódiem? Kdo nezažil, o moc přišel!

I auto pro handicapované lze výhodně financovat

Handicapovaní lidé nebo jejich blízcí mohou při splnění řady podmínek žádat o dotaci na pořízení automobilu. Tu lze využít na koupi nového vozu nebo mladé ojetiny, které lze dále výhodně financovat. S odpočtem DPH pak lze dosáhnout výhodnější ceny.

Běh s vůní guláše pomůže postižené Klárce do školy

Nenechte si v sobotu ujít charitativní Běh „Jen tak“ se soutěží o nejlepší hovězí guláš.

Běžeckým závodem podpořili Speciální školu Pod parkem

Na den otevřených dveří Speciální základní školy, Mateřské školy a Praktické školy Pod Parkem pozvala v sobotu hosty osobně ředitelka Martina Brhelová. Bylo se na co dívat.

Věda vyvrací mýty o alternativní léčbě i nikotinu

Alternativní léčba rakoviny znamená dvojnásobné riziko úmrtí, ukazují data. A plíce lze léčit nikotinem, ovšem že ne formou kouření. Nové vědecké poznatky vyvracejí mnohé zavedené mýty.