Daily Archives: 2.10.2017

Arnika posbírala ocenění za dobrovolnickou pomoc

Vysokým počtem cen, které do Dvora Králové zamířily, kraj ocenil dlouhodobě nadstandardní úroveň místních dobrovolníků. Poskytování služeb se věnují ve volném čase, často i s vlastními náklady.

Nejlepší senioři a seniorské kluby byli oceněni

Nadace Charty 77 udělila již popáté své ceny nejaktivnějším a nejpříkladnějším seniorům a seniorským klubům z celé republiky. Seniorem roku 2017 se stal Jiří Bárta a klubem roku Klub Aktiv České Budějovice. Do Zlaté síně SenSenu vstoupil profesor František Janouch.

Artroskopie se bát nemusíte. Co vás čeká?

Dobře si prohlédnout celé koleno zevnitř, aniž by bylo potřeba jej chirurgicky otevřít, umožňuje artroskopie. Poskytuje přímý pohled na celý kloubní povrch, chrupavku, vazy, menisky a kloubní pouzdro. Proto se v posledních letech stala nejen zcela rutinní miniinvazivní operační metodou, ale také vyšetřovací.

Když cévy ničí mozek: Pět tipů jak tomu předcházet

Starší lidé jsou často v obležení nemocí, které jim dokáží pořádně znepříjemnit život. Dost stařeckých nemocí vede k nenávratnému poškození mozku. Jaké nemoci to jsou, a jak jim předcházet?

Největšímu zájmu se těšil světelný zvonek a budík

Den neslyšících se uskutečnil v nemocnici v Havlíčkově Brodě. „Tuto tradiční akci pořádáme ve spolupráci se Svazem neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, Centrem pro neslyšící a nedoslýchavé Kraje Vysočina,“ informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Ve čtyřech letech ji postihla mrtvice, s následky bojuje Štěpánka dodnes

Cévní mozková příhoda postihuje většinou starší lidi. Jen málokoho by napadalo, že mrtvičku může prodělat i malé dítě. Maminka dnes čtrnáctileté Štěpánky si ale živě vybavuje peklo, kterým musela projít, když tehdy čtyřleté zdravé dcerce šlo o život právě kvůli mozkové příhodě. Mladá slečna se s následky potýká dodnes.

MPSV otevře Kontaktní centrum sociálního bydlení

Ministerstvo práce a sociálních věcí otevře v říjnu v Praze Kontaktní centrum sociálního bydlení. Obracet se na něj mohou občané, obce i neziskové organizace s dotazy a žádostmi o podporu a radu, jak postupovat při budování sociálního bydlení.

Jsem po mozkové mrtvici ochrnutý na pravou polovinu těla. Mám nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Po mozkové mrtvici jsem ochrnutý na pravou stranu těla. Mám nárok na kartičku ZTP a další nároky?