Daily Archives: 5.10.2017

Čech dostal v Británii rok za zneužívání dávek pro handicapované

Dvaačtyřicetiletý Čech byl v Británii odsouzen k ročnímu vězení za to, že tři roky neoprávněně pobíral příspěvky pro zdravotně postižené. Muž trpící zrakovou vadou podvodem získal od státu okolo 15 000 liber (438 000 Kč), neboť se prokazoval doklady svého přítele. Informoval o tom dnes britský web KentOnline.

Hendikepovaná malířka léčí svou malbou

Výstavu obrazů mladé malířky Petry Veselé, která se musela poprat s nepříjemnými následky úrazu, mohou Nymburáci zhlédnout v kavárně Strejda Burger na Palackého třídě.

KARCINOM PRSU: Prevence, nebo operace?

Když se růst buněk vymkne kontrole a začnou se nekontrolovatelně množit, většinou nebolí. Invaze je ale na postupu. Nejčastějším zhoubným nádorem diagnostikovaným u žen je karcinom prsu.

Nekonečný potlesk v Uffu. The Tap Tap uhranuli diváky

Trutnovské Společenské centrum Uffo jako první po Praze a Táboře hostilo divadelní inscenaci Nefňuka. Unikátní projekt představili hendikepovaní umělci ze skupiny The Tap Tap.

Usnadní život invalidům. Hustopeče budou bezbariérové

Ulehčit pohyb vozíčkářům po městě má za cíl vedení Hustopečí na Břeclavsku. A postupně ho plní. Další bezbariérová trasa povede ulicemi Hybešova, Žižkova, Tábory a Svatopluka Čecha.

Vyrobeno s láskou: Hendikepovaní tvoří v nové sociální dílně

Když syn manželů Krskových ukončil školu, hledali pro něj rodiče smysluplnou činnost, kterou zvládne i s mentálním hendikepem. Našli ji v rukodělné práci. Byli to právě oni, kdo dal podnět ke vzniku sociálně terapeutické dílny v Králíkách.

Lázeňské resorty se plní českými turisty. Různorodá nabídka pobytů vyhoví všem generacím

Dovolenou v tuzemsku. Místo exotických destinací si Češi užívali krás české přírody a služeb místních rekreačních center. Mnozí využili nabídky lázeňských měst a odpočinout si přijeli přímo do lázeňských resortů.