Daily Archives: 7.10.2017

CNN: Je sušené ovoce zdravé?

Sušené ovoce – včetně sušených meruněk, brusinek, rozinek, datlí, fíků nebo švestek – ve své scvrklé podobě obsahuje velkou porci výživných látek. Když se z ovoce odstraní voda, jsou výživné látky a vláknina koncentrovanější a například půl šálku sušených vypeckovaných meruněk obsahuje 4,7 gramu vlákniny, zatímco stejné množství vypeckovaných čerstvých meruněk má pouze 1,6 gramu vlákniny. Sušené ovoce je také bohatým zdrojem antioxidantů a kyseliny listové.

V Olomouci se otevřelo lokomoční centrum, nabízí speciální metodu

V Olomouci se otevřelo nové lokomoční centrum Jitrocel poskytující jednu z nejúčinnějších a nejmodernějších metod terapie TheraSuit, takzvanou terapii v kosmickém oblečku. Určena je zejména dětem s dětskou mozkovou obrnou, ale i dospělým s poruchou hybnosti po úrazech. Vybudování centra stálo dva miliony korun. Jde o první zařízení svého druhu v krajském městě a svým vybavením zřejmě i jediné v Olomouckém kraji, řekl novinářům manažer centra Stanislav Birčák.

Revma Liga vyzvala pacienty, aby se ptali na biologickou léčbu

Pacientský spolek Revma Liga vyzval nemocné, aby se na ministerstvu zdravotnictví a Státním ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) ptali na biologickou léčbu. Zatím se jí dočkají jen pacienti s těžkým stádiem revmatoidní artritidy. Na dnešní tiskové konferenci to řekla předsedkyně spolku Revma Liga Edita Müllerová.

Smile Train oslavuje Světový den úsměvu

Organizace Smile Train oslavuje Světový den úsměvu (World Smile Day®), den věnovaný úsměvům a projevům laskavosti

V Kanadě využilo za rok možnosti eutanazie skoro 2000 lidí

Téměř 2000 lidí trpících nevyléčitelnou nemocí využilo už v Kanadě možnosti asistované sebevraždy. Zákon umožňující eutanazii s asistencí lékaře platí přes rok.

L´Express: Proč se někteří lidé neustále opožďují

Hodinky v ruce, neustále v běhu a spěchu: často vypadají jako králík z Alenky v říši divů. Lidé, kteří mají neustále zpoždění, vypadají, jakoby neuměli vládnout svým časem. Často mohou popuzovat své okolí nejrůznějšími výmluvami, z nichž jedna je horší než druhá. Mohou však za to? Tak se táže francouzský týdeník L´Express.