Daily Archives: 11.10.2017

Chráněná dílna vzala olympionikovi vozík

Němci se rozhodli, že slibům bývalého vlastníka nedostojí. Když se před pěti lety trutnovský paralympionik Aleš Kisý vrátil z olympiády v Londýně, dostal od chráněné dílny firmy Elektroodpady Recyklace, ve které od roku 2009 pracoval, do užívání invalidní vozík. Pomůcku mu tehdy předal majitel Pavel Dohnal, který vozík na chráněnou dílnu koupil.

Senioři budou moci využívat tísňová tlačítka

Péče o seniory by se v Pardubicích měla rozšířit. Radní chtějí podpořit pilotní projekt služby Tísňová péče Areíon pro seniory a zdravotně postižené dotací ve výši 208 800 korun. Část dotačních peněz je určena na pokrytí nákladů spojených s pronájmem a instalací repasovaného zařízení, část peněz půjde na pokrytí služby.

Ambulantní lékaři zavírají své ordinace – zatím na den Protestují proti sníženým úhradám, eReceptu a EET

Lidé, kteří vyrazí 18. října k lékaři se zdravotním problémem nebo třeba jen pro recept, najdou zavřené dveře a na nich nápis PROTEST. Více než 6 000 praktických lékařů pro dospělé, praktických lékařů pro děti a dorost a ambulantních specialistů z celé republiky totiž na den zavírá své ordinace. Vyostřují tak protest proti zacházení ze strany Ministerstva zdravotnictví. A varují – jsme ochotni zavřít i na delší dobu.

Kolují informace, že si při ID 3. stupně od října nesmím přivydělat. Je to pravda?

Dotaz:
Mám prosbu. Kolik si mohu vydělat při invalidním důchodě 3. stupně. Kolují informace o tom, že k 1.10.2017 nesmí žádný důchodce 3. stupně si přivydělat !? Prosím vás, mohu pracovat aniž by mi byl důchod odebrán?