Daily Archives: 16.10.2017

Od operace výměny kolenního kloubu mám potíže. Mám nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Mám potíže od operace vým.kolenního kloubu pravé nohy od 2009/10. Při každoročních kontrolách od 1/2010 – 12/2012.
V roce 2012 mi byla navržena reoperace, na kterou budu vyzván telegramem. Do roku 2014 se nic nedělo, tak jsem se nechal objednat FK, kde jsem se dostavil a bylo mi řečeno dr.Walderou, že se reoperace nebude konat. O vyšetření jsem dostal písemné vyjádření a zarazilo mne, že uvedený lékař napsal, že jsem ho napadl a řekl mi ať si najdu jiného ortopeda a nebo ať se objednám na Bulovce. Se vším souhlasil primář dr. Cichy. Žádal jsem o ZTP (TP mám) a byl jsem přítomen u komise na FK kde mi bylo řečeno, že jsem středně těžce postižen a byl mi dán dotaz, proč jsem se nechal operovat to bylo 2015/9.
Stěžoval jsem si na LK-Praha a chtěl jsem radu, co si mám počít s mými problémy. Bylo mi písemně odpovězeno, že to je opožděné a zamítá se. Dozvěděl jsem se, že byla odpověď zaslána prim. Cichému, který je předseda LK pro Ostravu. Nyní mám ještě větší potíže při chůzi a i s páteří a chodím o dvou FH jinak to nejde. Věřím, že mi poradíte, co dělat a jak se zbavit potíží, když takový odborní dr. Cichy, který prošel celou Evropou a nyní si i s dr. Walderou neví rady. Nechci žádné výhody kromě průkazu ZTP.

Známí musí platit zaměstnavatelům část ze své mzdy. Kam se máme obrátit se stížností?

Dotaz:
Od několika lidí jsem se dozvěděla, že musí svým zaměstnavatelům platit část ze své mzdy. V jedné firmě platí každý zaměstnanec 1800 Kč a v druhé každý 2800 Kč. Jak mají postupovat, jde to udělat anonymně? Kde se dá obrátit. Na úřadu práce jsme to nahlásily a nic se nestalo.

Nevidomý kluk miluje zvuk flétny

Až vyroste, bude z něj rozhlasový reportér, hudebník nebo jazykovědec. Nejradši má zvuk flétny a houslí. Díky podpoře přátel si mohl splnit další sen. Dostal příčnou flétnu, na kterou přispělo i Brno.