Daily Archives: 18.10.2017

Když vás začnou bolet prsty na rukou

Ruce namáháme během dne mnohem více, než si myslíme. Psaní několika SMS za hodinu, neustálé surfování na smartphonu, ťukání do klávesnice po celý pracovní den, manuální práce na zahradě nebo nošení těžkých věcí. To vše přispívá k faktu, že naše ruce patří mezi nejohroženější části těla a hrozí jim tak riziko osteoartrózy kloubů.

Hlavní je člověka povzbudit, říkají dobrovolníci a sociální pracovníci

Každým rokem uděluje Karviná vybraným jedincům ocenění za dlouholetou práci v sociální oblasti. Své pracovníky přitom na výroční ceny nominují sami poskytovatelé, spolky a organizace, kde dotyční působí. A nejinak tomu bylo i letos.

Volejbalisté podporují handicapované sportovce

Členové Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko zahájili spolupráci se Sportovním klubem Kontakt, který se stará o přípravu zdravotně postižených sportovců.

Peníze z veletrhu kabelek už pomáhají

Část peněz z Kabelkového veletrhu Deníku a Dobrého místa pro život už má svého majitele. Částka 14 355 korun pomůže Terezce Vránové z Olomouce při speciálních rehabilitacích.

Neziskovky jsou potřeba, myslí si většina Čechů. Pravidelně ale přispívá málokdo

Více než tři čtvrtiny Čechů (77 procent) uznávají potřebu existence neziskových organizací. Jako nejdůležitější poslání neziskových organizací lidé vnímají péči o znevýhodněné či nemocné děti, dospělé a seniory.