Archiv: Listopad 2017

Cheb: Orientační majáčky pro nevidomé usnadňují orientaci

Novinka u vchodů do obou budov knihovny usnadňuje prostorovou orientaci

Přelom roku o den posune výplatu důchodů s termínem 2. ledna. Vánoce naopak „nadělí“ důchody dříve

Klienti České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), kteří mají výplatu důchodu bezhotovostně na své účty vždy 2. den v měsíci, budou mít lednovou výplatu připsanou na svých účtech výjimečně ve středu 3. ledna 2018.

Jsem nevidomý a nebyl mi přiznán příspěvek na pořízení notebooku s hlasovým výstupem. Neexistuje nějaká levnější verze, kterou bych si mohl uhradit sám?

Dotaz:
Jsem nevidomý a Zažádal jsem si o příspěvek na kompenzační pomůcku (notebook s hlasovým výstupem). Příspěvek mi nebyl přiznán. Chci se zeptat, zda je skutečně jediná možnost jak získat notebook s hlasovým výstupem taková, že musím jít přes specializované firmy, které podle mě mají notebooky a programy velice předražené? Neexistuje nějaká levnější verze, kterou by si nevidomý mohl uhradit z vlastních zdrojů?

Ústní myš nebo vozík Free. Novináři poznali pomůcky, které lidem s handicapy výrazně ulehčují život

Věda i technika jdou neustále kupředu. Díky jejich rozvoji se také lidem s různým zdravotním postižením výrazně usnadňuje život. Na tiskové konferenci konané 29. listopadu na Magistrátu hlavního města Prahy se novináři seznámili s technologickými a IT novinkami posledního období. Zároveň bylo odtajněno datum konference INSPO 2018, která se bude konat 7. dubna příštího roku v Kongresovém centru Praha. Generálním partnerem konference INSPO je již popáté Nadace Vodafone.

Pomůže Discogel na ploténku?

Dotaz: před 2 měsíci mi diagnostikovali podle CT v oblasti L5/S1 mediální hernii široké báze dorzální š. 5mm s impresí do durálního vaku. Je pro mě vhodná léčba Discogelem?

Corriere della Sera: Hořké potraviny nás umějí ochránit

Grapefruity a jablka jsou dnes sladší než bývaly, učiníme však lépe, jestliže oceníme příjemně nahořklé ovoce a zeleninu. Ty jsou zdravé a díky své chuti rovněž regulují chuť k jídlu, píše italský deník Corriere della Sera.

Vláda podpořila růst náhrad za ztrátu výdělku po úrazu či nemoci

Náhrady za ztrátu výdělku po pracovním úrazu či po nemoci z povolání, ale také pro pozůstalé po zemřelých pracovnících se od ledna zvednou. Vláda schválila návrh ministerstva práce upravit je podle růstu důchodů, které se v příštím roce zvýší o 3,5 procenta. Schválení vyšších náhrad vyplývá z předběžných výsledků jednání vlády. Odbory přidání kritizují. Podle nich by se v náhradách měl víc odrážet růst mezd, takže se měly zvýšit aspoň o pět procent.

Kabelkový veletrh Deníku pomohl Julince z Bělotína

„Moc děkujeme, této pomoci si nesmírně vážíme,“ neskrývala svou radost maminka Julinky Sobkové z Bělotína Regina Orságová, které v úterý 28. listopadu předal Přerovský a hranický deník šek na sedm tisíc korun.

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům. I v okrese

Projekt Ježíškova vnoučata vytváří již druhým rokem v předvánočním čase úsměvy na tvářích seniorům, kteří žijí sami v domovech napříč republikou. Nezřídka se totiž stávalo, že staří lidé byli i na Vánoce opuštěni, a tak ani žádný dárek nedostali.

Manžel je po dvou mrtvičkách a infarktu. Na jakou výši ID má nárok?

Dotaz:
Manžel je po dvou mozkových mrtvičkách a jednom infarktu. Je částečně omezen na pravou stranu. Na jakou výši invalidního důchodu má nárok? Čeká ho ještě operace karotid a přiznala mu druhý stupeň invalidního důchodu. Jelikož byl ale OSVČ, moc to nebude v současné době nepobírá ani korunu. Může si zažádat ještě o nějaký příspěvek?