Archiv: Listopad 2017

Za slzy se nestydím, člověku to pomůže, přiznal Jančařík v Rozstřelu

Bývalý moderátor počasí Michal Jančařík (42) po loňské transplantaci ledviny kvůli pooperačním komplikacím ochrnul na dolní končetiny. I tak se dokázal vrátit na obrazovky a na Nově moderuje sportovní noviny. Michal Jančařík byl hostem diskusního pořadu Rozstřel s moderátorkou Karlou Mráčkovou.

Sochařka Marianna Machalová Jánošíková zrak nepotřebuje

Její sochy jsou krásné. Vyjadřují hnutí mysli, pohyb těla, prostě život, a to vše díky živé představivosti jejich autorky, sochařky Marianny Machalové Jánošíkové. Protože ani ve snu by nikoho, kdo je vidí, nenapadlo, že jejich autorka přišla o zrak.

V Litoměřicích otevřeli bezbariérovou kancelář nejen pro handicapované

Radnice v Litoměřicích učinila další krok vedoucí ke zvýšení bezbariérovosti.

Stačilo by mi vyskočit z vozíku a proběhnout se

Jarmile skončila služba na dětském oddělení nemocnice v Kutné Hoře a mířila na sraz s kamarády. Tam už ale nedojela. Ráno ji našel traktorista, byla totiž zaklíněná v autě a bojovala o život. Od té doby je odkázána na invalidní vozík.

Záchranka: Příjem pacienta nemocnicí trvá i tři hodiny. Situace se ale zlepšuje

Komplikovaných předání na urgentní příjem jsou už „pouze“ jednotky měsíčně. Problém je stále v nedostatku lůžek. Až tříhodinové zpoždění si podle interních dokumentů pražské záchranné služby, které získala redakce, na svůj vrub připsala letos v září motolská nemocnice, když od záchranářů nepřevzala ženu s příznaky mrtvice.

Charitativní jarmark pomůže postiženým dětem

Pro předvánoční období je typické i pořádání dobročinných akcí. Jednou z největších v regionu bude v příštím týdnu Charitativní vánoční jarmark.

Syn má paranoidní schizofrenii. Máme nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Můj syn je nesvéprávný a ve 3 stupni pečovateláku pro paranoidní schizofrenii s těžkým postpsychickým defektem. Jako jeho opatrovník chci zažádat o příspěvek na auto, jelikož se bojí i nastoupit do městské hromadné dopravy. Je možno tento příspěvek dostat?

Hokejbal myslí na postižené děti, pomáhá i Opavan František Bárta

Boduj a pomáhej. Tak se jmenuje unikátní projekt na pomoc potřebným, se kterým přišel Český svaz hokejbalu. Ve spolupráci s dobročinnou nadací Konto Bariéry vyhlásil veřejnou sbírku na podporu sourozenců Matyáška a Adélky, postižených svalovou dystrofií čtvrtého stupně.

Sledge hokejového gólmana Stanislava Molka vyskautovali v hospodě

Čtvrtý díl projektu Ktož jsú zlínští bojovníci patří brankáři SHK LAPP Zlín Stanislavu Molkovi. Gólman, který byl „prvním brankářem reprezentace“, je se zlínským klubem neodmyslitelně spjat, stejně tak jako s dosavadními čtyřmi, respektive pěti tituly.

Hry usměvavých srdcí vyvrcholily stolním tenisem

V Jindřichově Hradci se dvanáctým rokem koná série s názvem „Hry usměvavých srdcí“, jejímž pořadatelem je místní klub SKOK. Uskutečnila se ve čtyřech termínech od května do listopadu. Její součástí byly jarní a podzimní atletický čtyřboj, klání v kuželkách a na závěr turnaj ve stolním tenisu. Ten proběhl v sálu jindřichohradeckého Domu dětí a mládeže za účasti 24 startujících.