Daily Archives: 1.11.2017

Už rok se léčím s rakovinou prsu. Chci se zeptat, zda mám nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Už rok se léčím s rakovinou prsu. Byl mi přiznán invalidní důchod pro invaliditu III. stupně. Chci se zeptat, jestli mám nárok na nějaké úlevy, případně na průkaz ZTP. Pokud ano, kde a jak mám o jeho vystavení požádat?

Musím zaměstnavateli hlásit, že pobírám ID?

Dotaz:
Chci se zeptat, zda-li musím svému zaměstnavateli nahlašovat, že mám ID? Aby mne nechtěl z práce vyhodit. Musím tuto skutečnost automaticky nahlašovat, nebo je to má soukromá věc? Druhou stranou je, aby můj zaměstnavatel mohl brát na mne dotace.

Nevidomí sportovci znají nové mistry ČR ve zvukové střelbě

Tituly Mistr České republiky ve zvukové střelbě se od soboty 28. října pyšní Marek Šimíček z Ostravy v kategorii mužů, mezi ženami byla nejúspěšnější Markéta Kristlová z Brna a ve dvojicích získali titul Helena a Milan Hradilovi ze Zlína.

Postižená s dětmi vyhozená na ulici dostává novou šanci, přispěli dárci

Pomoci od řady dárců se dočkala Pavla Karafová, tělesně postižená matka, která před dvěma týdny skončila v Olomouci na ulici i s novorozeným dítětem a starší tříletou dcerou poté, co byla ze dne na den vystěhována z ubytovny. Na speciální konto lidé poslali několik desítek tisíc korun, díky nimž žena dostane druhou šanci získat byt.

„Bílá krev“ se dědit nemusí. Čeští lékaři už původ umí objasnit

V Brně lékaři používají nové metody, které mimo jiné dokážou objasnit, zda je u pacienta jeho leukemie dědičná, a pomoci jemu i rodině.

Skláři z Moseru vyrábějí designové pivní láhve, které pomohou postiženým

Unikátní kolekci deseti pivních lahví vyrábějí v těchto dnech mistři karlovarské sklárny Moser. Zapojili se tím do charitativního projektu Plzeňského Prazdroje, který už šestým rokem pomáhá Centru Paraple. Aukce designových lahví se uskuteční 13. prosince na iDNES.cz.

Zlaté srdce dobrovolníků. S vozíčkáři chodí do divadla či na nákupy

Členové spolku Královédvorská Arnika mají ušlechtilou zálibu. Ve volném čase usnadňují život vozíčkářům.

Zrakově postiženým dětem může péče odborníků výrazně pomoci

Pomoc rodinám, které pečují o dítě se zrakovým nebo kombinovaným postižením, nabízí žďárské detašované pracoviště Střediska rané péče SPRP, pobočky Brno.