Daily Archives: 2.11.2017

Co se zmraženými embryi? Adopci brání legislativa

Na reprodukčních klinikách po celém světě jsou v mrazicích boxech uchovány miliony embryí ze zákroků umělého oplodnění. Ve Spojených státech je možné tyto nenarozené děti neplodnými páry adoptovat. V Česku ovšem této možnosti stojí v cestě komplikovaná legislativa.

Britský expremiér Gordon Brown se obával úplné ztráty zraku

Bývalý britský premiér Gordon Brown v nových pamětech prozradil, že se během svého třetího a současně posledního roku ve funkci obával úplné ztráty zraku. Labouristický politik, který byl v úřadu v letech 2007 až 2010, rovněž píše o svých potížích vybudovat si image prostřednictvím sociálních médií i o tom, co se mu jako předsedovi vlády podařilo a v čem neuspěl. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News.

Posudky o zdravotní způsobilosti dítěte budou platit dva roky

Lékařské posudky o zdravotní způsobilosti dítěte budou ode dneška platit dva roky, nikoli jen rok. Změnu přinesla novela o specifických zdravotních službách, která také zjednodušuje postupy při vydávání lékařských posudků. Zdravotnickým zařízením ukládá ohlásit přímo policii ty pacienty, kteří by se vyhýbali ochrannému léčení.

V Říčanech u Prahy se otevřel domov pro seniory se 152 lůžky

V Říčanech u Prahy začal počátkem měsíce fungovat nový domov pro seniory s kapacitou 152 míst. Provozuje ho společnost DS Říčany, podle dřívějších informací jde o investici za 135 milionů korun. Cílem je kromě jiného nabídnout speciální péči pro seniory s Alzheimerovou chorobou a stařeckou demencí. První den otevřených dveří je plánován na 23. listopadu, uvedla dnes společnost v tiskové zprávě.