Daily Archives: 3.11.2017

Inkluze? Pouze velký humbuk

Žádný masivní odchod dětí z praktických do běžných škol se za více než rok inkluze v regionu nekonal.

Nové auto pro Filípka

Vůz pro rodinu postiženého hocha z Ostrovců stojí půl milionu.

Soud v Ostravě řeší případ nelegálního obchodu s léky na hubnutí

Krajský soud v Ostravě řeší případ nelegálního obchodu s léky na hubnutí, které jsou v lékárnách k dostání jen na lékařský předpis. Podle obžaloby slovenský obchodník Michal Voštinár v ostravské lékárně nakoupil několik milionů tablet, které pak rozprodal pravděpodobně narkomanům. Společně s ním jsou souzeni i další tři lidé. Lékárnice, dodavatel léků a majitel lékárny.

Předběžná data ukazují vliv zákazu kouření na počty infarktů

Předběžná data po zákazu kouření v restauracích podle předsedkyně Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku Evy Králíkové ukazují pokles počtu hospitalizací kvůli srdečním příhodám a astmatickým záchvatům asi o deset procent. Jde o údaje za jednu nemocnici, na hodnocení protikuřáckého zákona je proto podle ní zatím brzy. Řekla to na tiskové konferenci České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Vědci testují chytré hodinky, které umí zjistit těhotenství

Tradiční domácí těhotenské testy by mohly brzy nahradit chytré hodinky, které na základě nepatrných fyziologických změn dokážou upozornit ženy na to, že čekají dítě. Zařízení nyní testují vědci z univerzitní nemocnice ve švýcarském Curychu.

Jeden dárce orgánů může zachránit až 10 nemocných

Jeden zemřelý dárce orgánů může zachránit až deset nemocných. Letos bylo v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) dárců 108, za posledních 30 let celkem 2652. Nejčastějšími dárci jsou lidé po nezvratném poškození mozku.