Daily Archives: 8.11.2017

Začal sedmý ročník charitativní sbírky Srdce dětem. Pomůže i tříletému Adamovi

V pondělí 6. listopadu odstartovala charitativní sbírka Srdce dětem. Společný projekt obecně prospěšné společnosti Život dětem a řetězce Lidl si již po sedmé klade za cíl získat co nejvíce finančních prostředků na pomoc vážně nemocným a handicapovaným dětem z celé České republiky. Sbírka potrvá do 19. listopadu.

Výjimku z EET budou mít nevidomí, hluchoslepí a prodejci kaprů, rozhodla vláda

Elektronická evidence tržeb (EET) se nebude vztahovat na předvánoční prodejce ryb a dočasně i na nevidomé a hluchoslepé podnikatele. Návrh ministerstva financí v pondělí schválila vláda. Informoval o tom na Twitteru mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Pro hluchoslepé a nevidomé podle materiálu ministerstva nyní neexistují na trhu vhodná pokladní zařízení.

V lázních koncertoval nevidomý klavírista

Lázeňský dům Prusík v Konstantinových Lázních rozezněl v pátek koncert nevidomého klavíristy a zpěváka Honzy Jareše.

„Při cévní mozkové příhodě je čas absolutně rozhodující.“

Podle odborníků postihuje cévní mozková příhoda čím dál častěji mladší lidi. „Čas je při tomto neurologickém onemocnění absolutně rozhodující,“ říká vrchní sestra neurologického oddělení českolipské nemocnice Martina Zmeková. Té jsme položili několik otázek právě na téma mozkové příhody.

Česko bude žít Národní potravinovou sbírkou: již tuto sobotu 11. listopadu

Trvanlivé potraviny a drogistické zboží pomohou například matkám samoživitelkám, seniorům, obyvatelům azylových domů. Do Národní potravinové sbírky se plánuje zapojit 42 % obyvatel Česka.

Dětský wellness: civilizační obtíže je potřeba řešit včas. Nevyhnou se ani těm nejmenším.

Rodin s dětmi v lázeňských resortech v poslední době přibývá. Hosté začínají využívat i speciální wellness programy pro děti. Lázeňské procedury totiž nejsou ani pro menší děti zbytečné. Mohou vylepšit imunitu, pomoci při boji s alergiemi, migrénovými stavy, zažívacími obtížemi nebo začínající nadváhou. Tyto a mnohé další civilizační problémy současnosti postihují děti už od velmi útlého věku a je třeba jim věnovat pozornost včas.

Může mě zaměstnavatel propustit, i když práci zvládám?

Dotaz:
Jsem OZZ. Mám dotaz. Může mě zaměstnavatel propustit, i když práci na svém oddělení, kam jsem zařazena, zvládám?