Daily Archives: 9.11.2017

Nabízíme místo redaktora

Redakce invArena otevírá v Praze místo redaktora pro zdravotně postiženého se stupněm invalidity 3. stupně.

Chytré ruce pro Honzíka. Radost dárců i obdarovaných

Některé vteřiny života nečekaně změní naše bytí. Před Velikonocemi v roce 2013 se stala nedaleko obce při štěpkování větví tragická událost, při které přišel tehdy devítiletý Honzík Kříž o obě ruce v zápěstí.

Čerpali síly v Třeboni

Spolek DMO Pobyty uspořádal před nedávnem pobyt v malebné třeboňské krajině. Klienti byli ubytovaní v areálu Relax Park Třeboň, kde měli všichni dostatečný komfort i příjemné soukromí.

Dívce pomůže benefiční zápas

Exhibiční hokejové utkání, kde proti profesionálním hokejistům nastoupí soupeři z jiných sportovních odvětví, se v pátek uskuteční v Chomutově. Výtěžek zápasu pomůže nemocné Magdalence a její mamince.

Koupí cukroví mohou lidé přispět na dobrou věc

Doby, kdy před Vánoci ke každé domácnosti patřilo tradiční pečení desítek různých druhů vánočního cukroví, jsou dávno pryč. Čím dál více lidí momentálně přistupuje na snazší a hlavně časově méně náročnou variantu. Cukroví si jednoduše koupí v obchodě. Pilně nyní ovšem také pečou klienti s postižením v chráněné unhošťské pekárně Slunce i bezděkovském Letohrádku Vendula.

Andělé jsou mezi námi, říká maminka zdravotně postižené Markétky

Obrovský dům s bílou zdí v Hlíně u Horky jsem vždycky chtěla navštívit. Má velké kouzlo a byl dlouhá léta opuštěný. Už dva roky v něm bydlí manželé Kleinovi se čtyřmi malými dětmi. Mezi třemi kluky je jediné děvče: šestiletá zdravotně postižená Markétka. Děvčátko v posledních týdnech vzbudilo obrovský zájem lidí, kteří jí chtěli pomoci. A podařilo se jim to.

Handicapovaný Suchánek má stříbro a bronz z Evropy

Stolní tenista SKST – vozíčkář Jiří Suchánek získal na mistrovství Evropy handicapovaných ve slovinském Lašku bronz v jednotlivcích a dokonce stříbro v družstvech.

Motýlek opět přilétá na scénu. Tentokrát bude ve znamení cirkusu

Už pojednadvacáté ožije Kulturní dům Kopřivnice přehlídkou tvorby handicapovaných dětí s názvem Motýlek. Ten do města tentokrát přilétne v pátek 10. a v sobotu 11. listopadu a jako již tradičně nabídne účastníkům i široké veřejnosti bohatý a zajímavý program.

Když se z jídla stane nepřítel. Jak se žije lidem s leukémií?

Paní Olze z Brněnska je dnes 46 let. Před šestnácti lety se dozvěděla, že má smrtelné onemocnění kostní dřeně, a podstoupila její transplantaci.

Elegance bez bariér, přehlídka, která pomůže malému Davídkovi

Ve čtvrtek 9. listopadu se ve Společenském centru v Rychnově nad Kněžnou uskuteční pátý ročník projektu Elegance bez bariér.