Daily Archives: 10.11.2017

Mám oboustrannou ztrátu sluchu 75%. Mám nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Kdybych požádala o průkazku ZTP, mám oboustrannou ztrátu sluchu 75procent. Prosím, mám naději na kladné vyřízení a jaký stupeň?

Zdravotní komplikace donutily Lacinu skončit. Proto se teď věnuje osvětě svého oblíbeného sportu

V úterý podstoupí kutnohorský boccista operaci krční páteře.

Ledová sprcha a horké vřídlo

Sledge hokej: Jako přilepení. .. Také po šestém kole si Mustangové drží druhou pozici v lize. Z výjezdu na sever a západ Čech nashromáždili všech šest bodů.

Národní cena: Pečovatelkou roku se stala Miluše Štiková z Hlinska

Slavnostní vyhlášení Národní ceny sociálních služeb – Pečovatel/ka roku bylo pro Miluši Štikovou velkým překvapením. Stala se vítězkou celostátní soutěže a diplom, který získala, tak putuje do Domova seniorů Drachtinka v Hlinsku.

Vydávala se za hluchou. Odhalila ji skutečně hluchá

Policie pátrá po ženě, která se vydává za sluchově postiženou a tahá z lidí peníze. V jednom případě ale narazila. O pomoc totiž požádala ženu, která je skutečně sluchově postižená. Ta se s ní pokusila komunikovat, snadno ale zjistila, že dotyčná místo znakové řeči jen máchá rukama. Když podvodnice zjistila, že nic nedostane, zmizela. Spravedlnosti zatím uniká.

Vraťte Erice důchod, žádají lidé v petici. Podpisy pro matku sbírá osmiletý syn

Třiatřicet ozařování a tři chemoterapie podstoupila v posledních dvou letech nyní čtyřiačtyřicetiletá Erika Příkazská z Vacenovic na Hodonínsku. Přesto koncem října přišla o plný invalidní důchod. Proti tomu se zvedla vlna nevole a petici za navrácení penze podepsalo za necelý týden kolem pěti set lidí z obce i okolí.

Petr Novák: Úraz mi otevřel jiná vrátka

Nevydržel na jednom místě, byl zvědavý, hravý a vše musel prozkoumat. A to se mu nakonec stalo osudným – 15. března 1993 se svou sestrou zamířil do míst, kde to měli zakázané. Nebyly by to ale děti, aby na zákazy hleděly.

Vzbouření charit pomohlo. Kraj rozdělí peníze všem, šéfům se ulevilo

Poté, co o problému nespravedlivého rozdělení peněz na sociální služby informovala MF DNES, změnil Jihomoravský kraj stanovisko. Mimořádnou státní dotaci rozpočítá mezi všechny. Organizace nyní čekají, jakou částku na jednoho člověka jim kraj přidělí.

V Neratově našly práci dvě stovky lidí s postižením. I díky obětavosti dvou sester

Před čtvrt stoletím založil farář Josef Suchár v Neratově v Orlických horách Sdružení Neratov, které si dalo za cíl obnovit nejen zdejší kostel, ale i pomáhat potřebným. Pomohly mu rodiny dvou sester, které se přestěhovaly z Prahy a ke svým už tak početným rodinám postupně adoptovaly fyzicky nebo mentálně postižené děti.