Daily Archives: 15.11.2017

Každý handicap je jenom tak velký, jak velký ho cítíme, myslí si Jan Tománek

Od mala se věnoval sportu. Věnoval se především cyklistice a také fotbalu. Ten se mu ale nakonec stal osudným. Jednou při cestě z tréninku měl autonehodu, když ho srazil nepozorný řidič, následně ochrnul a jeho život se tak navždy změnil. Přesto se rozhodl bojovat a ke sportu se vrátil.

Osud jim nepřál, přesto jsou často příkladem pro každého z nás

Přestože tito lidé nejsou zdravotně úplně v pořádku, i oni mají často chuť věnovat se sportu. Jak říká jedno známé rčení, kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Víčka od PET lahví nemají odbyt

Příspěvek na pomoc nemocným formou sběru víček se tak míjí účinkem.

Zachráněný Luboš: Vůbec jsem netušil, že nemám nohu

Mladý kuchař z Třeště téměř přišel o život. Ke své profesi se však chce znovu vrátit

V muzeu zavážou návštěvníkům oči

Do dob založení místního kláštera se tentokrát návštěvníci žďárského Muzea nové generace přenesou se zavřenýma očima. Netradiční prohlídky Muzeum na dosah, které zažijí dotykem i ostaními smysly, tam pro ně připravili na sobotu.

Tohle je jen přežívání, ohlížejí se ruští důchodci za třemi lety krize

Na ruskou ekonomickou krizi doplatili především důchodci. Ceny stoupají, reálné penze klesají a starým lidem se žije čím dál hůř. „Přibývá lidí, kterým nestačí peníze na jídlo,“ říká Natalija Švedovčenková, která v Petrohradě organizuje charitu na pomoc starým lidem.

Demenci nelze vyléčit. Přibrzdit ale jde

Případů demence rychle přibývá. Dnes jich je v ČR zhruba 150 000, ale už za devatenáct let to bude dvakrát tolik. Lidé se totiž dožívají stále vyššího věku a riziko demence stoupá právě s přibývajícími roky. Počínaje šedesátkou se přibližně každých pět let zdvojnásobí. Jde o jednu z moderních epidemií.

Spotřeba antibiotik roste, ukazují čísla z pojišťovny

Češi užívají více antibiotik. Podle dat České průmyslové zdravotní pojišťovny se spotřeba léků zabraňujícím růstu mikrobů zvýšila od roku 2012 o šest procent. Na léčbu antibiotiky v uplynulých pěti letech vynaložila jen třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi více než 1,1 miliardy korun. ČPZP data zveřejnila u příležitosti Evropského antibiotického dne a připojila se ke kampani za odpovědné užívání antibiotik.

CHOPN nabývá na síle, život stojí 3 500 Čechů ročně

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) se stává čtvrtou nejčastější příčinou úmrtí doma i ve světě. Podle plicních lékařů se v nejbližších letech dostane až na třetí místo pomyslného mortalitního žebříčku. Na tuto plicní nemoc v ČR ročně zemře přes 3 500 lidí, tedy o 70 % více než v posledních 10 letech. Ve světě se roční úmrtnost šplhá k 3 milionům.

Mám amputaci pod kolenem. Mohu si přivydělat jako uklízečka?

Dotaz:
Jsem invalidní III. st. Jsem amputace pod kolenem. Můžu si jít přivydělat na 4 hodiny denně jako uklízečka. Práce by byla pod Fa, která zaměstnává invalidy.