Daily Archives: 16.11.2017

Kolik lidí ví, že neslyšící mají svou olympiádu? ptá se Matoušková

Lenka Matoušková (23 let) se narodila s praktickou hluchotou, přesto se nenechala odradit a umí žít naplno. Se sportem začala již v útlém věku. V počátcích se věnovala vrhu koulí, hodu oštěpem a hodu diskem. Už ve středoškolském věku se stala trojnásobnou juniorskou mistryní Evropy neslyšících v Polsku (2012) a vicemistryní na juniorském MČR v Táboře (2012) mezi slyšícími.

Skuteční bojovníci stále žijí

Sport je více než aktivita. Leckdy pomůže překonat i opravdové neštěstí.

Pavel Čech věnoval stříbro svému trenérovi

Pavel Čech z Rakovníka se narodil s dětskou mozkovou obrnou a navzdory postižení se již od dětství věnoval různým sportům. Nakonec zvítězil stolní tenis, kterému Pavel Čech obětoval mnohé. Dřina se však vyplatila.

Dívka ztrácí zrak, s pomocí přišel nadační fond, rozdělil desítky tisíc

Se silnými životními příběhy se při své práci setkávají členky Nadačního fondu Ještěřice. Ještěřice chystá sérii vánočních benefičních koncertů

Speciálním školám chybí děti

Nedostatek žáků trápí školy v Rumburku i Varnsdorfu.

„Nabíjí mě, když vidím jejich pokroky,“ říká oceněná teta

Lenka Bunešová se stará o handicapované děti v mosteckém denním rehabilitačním stacionáři. Mladá žena, která má dvě vysoké školy, se v listopadu stala Pečovatelkou roku 2017. „V dětech jsem se našla,“ říká speciální pedagožka.

Hlučín chce převzít speciální školu

Převzetí iniciovali rodiče postižených dětí, dnes o něm budou hlasovat zastupitelé.

Charitativní aukce Deníku vynesla 13 tisíc korun

Velká charitativní aukce sportovních dresů a dalších předmětů, kterou společně již počtvrté uspořádali Ústecký deník a futsalový oddíl FC Lokomotif Ústí, letos vynesla přesně 13 tisíc korun.

Elektronické neschopenky: odstartují přesně za rok

Místo papíru internet? Zapomeňte – Hlásit pracovní neschopnost přes web budou lékaři nejdříve v listopadu 2018. A navíc nepovinně

Dobré místo věnuje galavečer sluchově postiženým dětem

Galavečerem spolku Dobré místo pro život zítra ožije hotel NH Collection Olomouc. Slavnostní večer začne v 19.30. Hosty zabaví kapela dětského domova, těšit se mohou i na baletní vystoupení Moravského divadla Olomouc a Taneční školy Coufalovi, fotobudku a tombolu.