Daily Archives: 20.11.2017

Pokřtili kalendář. Postiženým dětem z výtěžku koupí pomůcky

Prodej kalendáře se Šepsem a Houškou vynesl osm tisíc korun.

Galavečer podpořil postižené děti

Kalendář Dobrého místa pomůže dětem se sluchovou vadou

Dostanu k ID 2. stupně vánoční příspěvek?

Dotaz:
Pobírám ID druhého stupně. Zajímá mne jestli dostanu Vánoční příspěvek jako na Slovensku? V jaké výši?

Je možné se smíšenou poruchou osobnosti získat průkaz ZTP?

Dotaz:
Chtěla bych vědět, zda na smíšenou poruchu osobnosti F61 s ID 3.stupně je možnost žádat o průkaz ZTP.

Kvůli rezistenci na antibiotika zemře v EU ročně 25.000 lidí

Na následky infekce způsobené bakteriemi odolnými vůči antibiotikům zemře v EU ročně přibližně 25.000 lidí. Náklady, které se vydají na léčbu těchto infekcí jsou 1,5 miliardy eur. Vyplývá to z informací, které k Evropskému antibiotickému dni, který byl stanovený na 18. listopadu, zveřejnil Státní zdravotní ústav.

V ČR se ročně narodí 600 dětí s vrozenou srdeční vadou

Na 100.000 narozených dětí připadá v České republice asi 600 s vrozenou srdeční vadou. Z nich u 200 jde o kritickou vadu, která je může ohrožovat na životě. Novinářům to řekla lékařka z Centra prenatální dianogstiky v Brně Hana Jičínská. Podle ní centrum odhaluje vrozené srdeční vady u plodu už v prvních třech měsících těhotenství, což pomáhá lepší péči i kvalitnějšímu životu dítěte.

Pacientům s vážnými nemocemi pomáhají mobilní aplikace

Pacientům s vážnými nemocemi mohou pomáhat aplikace v mobilním telefonu. Motivují je dodržovat léčbu, informují o rizicích, pokud ji dodržovat nebudou. Například pro nemocné s cystickou fibrózou vzniká aplikace CF Hero, pro diabetiky glukometry propojitelné s mobily. Další aplikace vznikají i pro monitorování duševně nemocných nebo kardiaků. ČTK o tom informovali autoři aplikací.

V Olomouci se začala prodávat vánoční hvězda na pomoc dětem

Na řadě míst v Olomouci, ale i po celé republice dnes začala charitativní sbírka s názvem Vánoční hvězda na pomoc onkologicky nemocným dětem. Symbol Vánoc se objevil v centru Olomouce i na periferii města, na začátku prosince bude k dispozici i v nákupních centrech.