Archiv: Prosinec 2017

Právní novinky v roce 2018

Přelom roku je tradičně obdobím největších právních změn. Buďte o krok napřed a seznamte se s právními novinkami roku 2018 i změnami, které se teprve připravují. Ať už jde o nejasnosti v EET po zásahu Ústavního soudu, znovuzavedení předkupního práva, které může zkomplikovat převody nemovitostí, nebo zákaz rozdávání igelitek.

PF 2018

Vážení čtenáři,

přejeme Vám klidné prožití novoročního svátku a v roce 2018 hodně zdraví, štěstí a osobních i pracovních úspěchů.

Velmi si vážíme zájmu, který jste webovým stránkám invArena v tomto roce věnovali, a děkujeme za něj. Doufáme, že se budeme i nadále potkávat, ať již osobně, nebo virtuálně.

S pozdravem

Tvůrčí tým webu invArena

Odborníci na Vojtovu metodu i rodiče nemocných dětí si Václava Vojty váží

Přes šedesát let pomáhá Vojtova metoda dětem i dospělým po celém světě zlepšovat pohyblivost a fungování svalů. Letošní rok byl ve znamení stého výročí narození jejího autora – významného českého a německého doktora – profesora Václava Vojty. Světoznámý odborník významně obohatil dětskou neurologii a oddělil ji od dospělé. Právě s jeho jménem je spojena úspěšná léčebná rehabilitace dětí, kterou poskytujeme pacientům s dětskou mozkovou obrnou a dalšími neurologickými onemocněními v dětské léčebně Vesna v Janských Lázních.

Bude stát platit zdravotní pojištění i za vysokoškolské studenty nad 26 let?

OTÁZKA : Je pravda, že od 1. ledna 2018 stát platí pojistné na zdravotní pojištění i za vysokoškolské studenty nad 26 let?

5+1 předsevzetí, která vám VZP pomůže splnit, a ještě vám za to zaplatí

Dáváte si na konci roku předsevzetí pro rok příští? Pokud ano, patříte k více než 70 % lidí, kteří dělají totéž. Zdaleka ne všem se ale podaří dobrý úmysl dotáhnout do konce. Velká část předsevzetí se přitom tradičně týká zdravého životního stylu – přestat kouřit, zhubnout, víc se hýbat, pomáhat těm, kdo to potřebují… Pokud jste klienty Všeobecné zdravotní pojišťovny, můžete významně zvýšit svoji šanci, že tentokrát uspějete. VZP se rozhodla svým pojištěncům na cestu ke zdravějšímu životu významně přispět. Rodinné rozpočty tak mohou ušetřit tisíce korun.

Polepší si důchodci i rodiny s dětmi

Začátek nového roku přinese více peněz hlavně do peněženek důchodců, některých státních zaměstnanců a obecně všech rodin s malými dětmi.

Nikdy nebudeš sportovat, říkali lékaři

Biatlonista ONDŘEJ MORAVEC (33) se chystá na svoji čtvrtou olympiádu. V mládí přitom slyšel krutou zprávu:

MAPA PRO VOZÍČKÁŘE

Velkou pomocí pro lidi odkázané na invalidní vozík je interaktivní mapa dostupnosti různých míst v Praze mapapristupnosti.cz.

Co všechno můžete mít UMĚLÉ

Dnešní medicína umí v lidském těle nahradit až překvapivě mnoho věcí. Napočítali jsme šestnáct implantátů, které můžou sloužit místo přírodních lidských orgánů nebo fyziologických funkcí.

Publikum dojala dívka zpěvem

Na besídce k patnáctému výročí školy dojala nevidomá Adélka Mašková kulturní dům Slávie. Zpívala píseň Vánoční. „Děti se občas přidaly u refrénu a u poslední sloky,“ vypráví Adélka z 2. A Církevní základní školy v Rudolfovské ulici v Českých Budějovicích.