Daily Archives: 1.12.2017

Naše dcera se trápí malým vzrůstem. Jak jí můžeme pomoci?

Dotaz: mam dceru, je ji 16 let, bohuzel uzavrene rustove sterbiny, meri 139, hodne se trapi tim, manzelka meri 157, ja 166, dalo by se ji nejak pomoct?

VZP navrhuje, aby se na nové léčbě pacientů podíleli výrobci léků

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) navrhuje, aby se na léčbě pacientů, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, podílely farmaceutické firmy. Většinou jde o drahé moderní léky.

Ombudsmanka: V léčebnách dlouhodobě nemocných je málo personálu

V léčebnách dlouhodobě nemocných je málo personálu, řekla ombudsmanka Anna Šabatová. Navštívila osm léčeben. Nikde nezjistila hrubé chování, naopak se personál podle ní chová hezky. Kvůli nedostatku zaměstnanců a času však dělá pouze nezbytné úkony a nemůže se lidem věnovat individuálně, uvedla.

Vánoční jarmark poskytovatelů sociálních služeb hostil Sdružený klub Rabštejn

V úterý 28. listopadu v 10 hodin byl v SK Rabštejn oficiálně zahájen Vánoční jarmark poskytovatelů sociálních služeb především z Královéhradeckého kraje.

Adventní příběh se šťastným koncem

V naší krásetínské hospodě je dnes koncert. Na první pohled kapela jako každá jiná. Punkrockový repertoár oslavnému večírku sluší. Oči přítomných hostů se však zastavují při pohledu na podivnou figurku zvukaře jakoby z jiného světa.

Nazujte tenisky a běžte za nemocné dívky

Běh s čelovkou letos už počtvrté pomáhá těm, kteří to potřebují nejvíce. Tuto sobotu 2. prosince se vydejte na Mírové náměstí v Ostrově, dejte si svařák nebo čaj a připravte se na noční běh.

Jarmark vydělal rekordní sumu pro postižené děti

Už počtvrté se konal Charitativní jarmark pro spolek Ucho. Ve středu odpoledne ho hostil velký sál domažlického MKS.

Tajemník Čigáš je zdravotně postiženým zaměstnancem roku

Již posedmé rozdal Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením tituly Zaměstnanec roku lidem z chráněného i otevřeného trhu práce. Vyhlásil je 15. listopadu v Praze.

Pět let od prvního zavedení bezdrátového kardiostimulátoru

Před pěti lety, 2. prosince 2012, byla v Nemocnici Na Homolce provedena první implantace bezdrátového kardiostimulátoru na světě. Přístroj velikosti mikrotužkové baterie se implantoval přímo do srdce, přičemž technologii bezdrátových kardiostimulátorů LCP (Leadless Cardiac Pacemaker) vyvinula americká firma Nanostim, Inc.