Daily Archives: 4.12.2017

Jak se vyhnout žloutence

Epidemie žloutenky typu A pořádně potrápila Brno a okolí. Nedávno se tato infekce objevila také v Ústí nad Labem. Nebylo náhodou, že k šíření nemoci špinavých rukou přispěli v Brně hlavně squatteři a nezaměstnaní, kteří kouří marihuanu, v Ústí zase sociálně slabé rodiny z problematických čtvrtí.

Posluchači podporují handicapované umělce

Kapela The Tap Tap pořádá mikulášské koncerty už šestým rokem. Hlavním hostem je již podruhé americká houslistka Gaelynn Lea, se kterou chystá skupina i videoklip, který se bude točit v její domovině.

Vozím manželku na vozíku. Ujde jen pár kroků. Má nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Manželka po transplantaci srdce. Diabetik 2 stupně s mnohočetnými komplikacemi (retinopatie, angiopatie, Dyslipidemie na statinu a plno dalšího. Můžeme požádat o příspěvek ke koupi vozidla? Příspěvek na mobilitu pobírá. Vozím na vozíku, ujde pouze pár kroků.

Češi mají staré cévy – zjistili lékárníci

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárnici ve vybraných lékárnách po celé ČR již rok měří lidem tzv. cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům zájemců.

L´Express: Při sylvoterapii se ponoříte do hloubi přírody

Velmi módní sylvoterapie, čili léčení z lesních zdrojů, znamená, že se ponoříme do hloubi přírody a získáme tak novou energii kontaktem se stromy. Pobyt mezi lesními velikány pomáhá bojovat proti stresu, píše francouzský týdeník L´Express.

V Liberci začala výstava fotografií dětí se vzácným onemocněním

Jaký je svět dětí se vzácným onemocněním a jak je vnímá jejich okolí, ukazuje liberecká výstava černobílých fotografií. Zobrazuje dívky s Rettovým syndromem, který způsobuje těžké kombinované postižení. V Liberci výstava začala dnes v dárcovském centru sanaplasma, která sídlí v Řeznické ulici v centru města, řekla Michaela Vrbová.