Daily Archives: 5.12.2017

Arnošt Petráček získal zlato!

Minulé pondělí odstartoval v Mexiku odložený světový šampionát handicapovaných plavců.

Davy mířily na gymnázium

V sobotu do školy studenti nechodí příliš rádi. V rámci Charity Day na Gymnáziu Aloise Jiráska v Litomyšli se však do svých tříd doslova těší. Šestý ročník akce, která každým rokem podle přání studentů podporuje nějaký zajímavý projekt, je největší akcí v roce. Důvodů je hned několik. 

Plánští tělesně postižení se budou scházet v novém kině

Taneční a společenské odpoledne připravila pro své členy plánská organizace Svazu tělesně postižených. Poprvé za celou historii organizace uspořádali setkání v důstojných prostorách přímo v Plané.

Zrakově postižení lidé obdrží unikátní knížky

Knížky, které zdarma dostanou slabozrací či nevidomí lidé, poradí, jak se zachovat při mimořádných událostech, jako je například požár domu nebo dopravní nehoda.

Projekt Zkoleduj se ve Žďáře bodoval, zrakově postiženým dětem pomůže 120 tisíc korun

Divadlo bylo při charitativním večeru doslova přeplněné

Pražský deník získal ocenění

Redaktorka Veronika Cézová získala na slavnostním udílení Cen Vládního výboru pro zdravotně postižené občany uznání za reportáž Nevidět, neslyšet, nechodit… Ale hlavně cítit. Porota ocenila mimo jiné čtivost reportáže a to, že se autorka věnuje tématu zdravotního postižení dlouhodobě.

Handicapovaní z ústecké chráněné dílny nedostali už měsíce zaplaceno

Už několik měsíců neviděli svoji mzdu zaměstnanci chráněné dílny ústecké společnosti Brouk servis. Firma dává práci zhruba padesáti lidem, více než polovinu trápí zdravotní handicap a právě jich se problém týká. Na vině je prý to, že firma nedostala příspěvek na podporu zaměstnávání postižených.

Pomáhali kabelky i běžci

Jak pomoci dobré věci a potřebným lidem? Možností je řada. Jednou z nich byl o víkendu čtvrtý ročník Kabelkového veletrhu v Karlových Varech a v Ostrově se uskutečnil, rovněž počtvrté, Běh s čelovkou.

Mění se pravidla pro výplatu důchodů do zařízení sociálních služeb. Na jaké hlavní změny se připravit?

Změny v pravidlech pro výplaty důchodů do zařízení sociálních služeb začnou platit od 1. února 2018. Dotknou se jak provozovatelů, tak klientů i jejich opatrovníků. Proto v těchto dnech Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) zahájila rozesílání dopisů s informací o postupu, který je nezbytný pro zajištění bezproblémové výplaty důchodů klientům těchto zařízení.

Jaké zdravotnické pomůcky může dostat žena po odstranění prsu kvůli nádoru?

OTÁZKA : Jaké zdravotnické pomůcky může dostat „na pojišťovnu“ onkologicky nemocná žena po odstranění prsu kvůli nádoru?