Daily Archives: 6.12.2017

Jak na šeroslepost? Zhoršené vidění za šera mohou vyřešit správné brýle i laserová operace

S příchodem zimních měsíců lidská obranyschopnost často selhává. Sychravé počasí a kolísavé teploty oslabují organismus, a tak jsou předvánoční měsíce často ve znamení boje s rýmou a chřipkovými epidemiemi. Při posilování imunity by lidé měli myslet i na zdraví svých očí. Podzimní počasí a nedostatek přirozeného světla oči nadměrně vyčerpává a i ty jsou pak náchylnější k onemocněním. Nejznámější oční chorobou sychravých měsíců je šeroslepost.

Pořádají vánoční výstavu

Centrum pro zdravotně postižené a seniory v Kutné Hoře pořádá v těchto dnech tradiční vánoční výstavu výrobků zdravotně postižených občanů a seniorů.

Díky unikátnímu kolu drží nemocná Karolínka s dětmi krok

Desetiletá Karolínka z Kopřivnice trpí svalovou dystrofií, tedy úbytkem svalové hmoty. Přestože je její diagnóza zdrcující, snaží se s ostatními dětmi držet krok. Od října jí v tom pomáhá i unikátní kolo na elektropohon, které vzniklo jako prototyp v jedné středočeské garáži.

Mám Tay-Sachsovu chorobu. Lidé si často myslí, že jsem opilý

Již delší dobu se potýkám s vážným zdravotním problémem, který začal tím, že jsem najednou ztrácel sílu v nohách a měl potíže i s rovnováhou. Čtenář Vít napsal další díl našeho seriálu Můj boj s nemocí.

Odbory kritizují návrh na zavedení dvojího zdravotního pojištění

Odbory kritizují návrh na případné zavedení dvojího zdravotního pojištění, s nímž přišel Svaz zdravotních pojišťoven. Zdravotní připojištění, z něhož by se mohl hradit nadstandard či neproplácené zákroky, by podle odborářů zvýšilo zaměstnancům pojistné, narušilo ústavní principy bezplatné zdravotní péče a bylo v rozporu s evropskou legislativou.

Střevních zánětů je dnes dvakrát více než před 30 lety

Počty nemocných s nespecifickými střevními záněty stoupají. Dnes je jich dvakrát více než před 30 lety.

Corriere della Sera: Jak se chránit před znečištěním ve městě

Smog v zimním období zaplavuje města. Jak se chránit před znečištěním ovzduší a jak omezit jeho škodlivé dopady na lidské zdraví, o tom píše italský deník Corriere della Sera.

Na Svatém Kopečku vznikne domov pro nemocné a opuštěné

Na Svatém Kopečku u Olomouce začne od února příštího roku fungovat domov pro nemocné a opuštěné. Zázemí najde v prostorách víceúčelového centra Norbertina v klášteře sester premonstrátek. Domov svaté Anežky bude sloužit chudým lidem, kteří jsou v důsledku špatného zdravotního stavu odkázáni na pomoc druhých.

V Praze bude více míst s výdejem obědů pro lidi bez domova

Praha zvýší počet míst s výdejem obědů pro lidi bez domova ze stávajících šesti na 14. Výdejny budou v Praze 1 až 11, čímž by se mělo snížit současné zatížení Prahy 1 a 7, kde je nyní vydáváno nejvíce obědů.

Může mi být exekučně odebírán invalidní důchod a příspěvek na péči?

Dotaz:
Jsem invalidní ve třetím stupni a mám vypočten důchod na 9758 Kč. Exekučně mi strhávají a zůstane mi 7356 Kč. Je mi 54 let a právě mám po třetí mozkové příhodě. Může mi být exekučně strhávána nějaká částka na příspěvku na péči II. Stupně, či mi odpočítávána nějaká částka z důchodu?