Daily Archives: 7.12.2017

Petra prodělala desítky zlomenin. Teď si může kuchyňskou linku nastavit

Petra bez ohledu na svůj handicap nejen že život nevzdává, ale přijímá smělé výzvy. Ve svých 32 letech má za sebou přes 60 zhojených zlomenin. Přesto sportuje a navzdory lékařům si před osmi lety pořídila dítě. Televizní pořad Mise Nový domov ji odměnila rekonstrukcí bytu a unikátními zážitky.

Speciální taxislužba vezme seniory na nákupy i k lékaři

Od nového roku se senioři z Benešova budou moci nechat svézt na nákupy, úřady, k lékaři či za kulturou taxíkem. Ten jim nebude účtovat běžnou cenu, ale jen regulovanou a spíše symbolickou částku.

Kalendáře pomáhaly. Splnily přání nevidomým sestrám

Potřebovala bych kalkulačku s hlasovým výstupem, protože jsem začala studovat na střední škole a potřebuji ji ke studiu. A já bych si koupila tibetské mísy a nástroj sundrum, protože mě baví muzikoterapie a chtěla bych se jí věnovat. První přání vyslovila sedmnáctiletá Nikol Bukóciová a druhé její šestadvacetiletá sestra Lenka. Obě dvě dívky jsou od narození nevidomé.

Křesadla mají své majitele, kteří pomáhají

V České Lípě proběhl další ročník předávání cen Křesadlo. Komise vybrala šest dobrovolníků z Libereckého kraje.

Lupénka na vzestupu. Když přijde, komplikuje život

S lupénkou neboli psoriázou bojuje téměř čtvrt milionu Čechů. Počet pacientů přitom stále narůstá. Odhaduje se, že dokonce stejný počet lidí lékaře ani nevyhledá. Čtyři z pěti pacientů uvádějí negativní dopad nemoci na jejich život a zhruba polovina pak poukazuje na narušené sexuální vztahy. Projevy onemocnění mírní vhodná léčba, životospráva i klid.

Pacient chtěl statisíce, vysoudil jen zlomek

Muži, který žádal po třebíčské nemocnici odškodné za nesprávně volený operační řez, přiřkl soud místo sedmi set jen devětatřicet tisíc

Od ledna se valorizují všechny důchody. ČSSZ provede jejich zvýšení automaticky

Od lednové splátky roku 2018 se základní výměra důchodu zvýší o 150 Kč, procentní výměra důchodu vzroste o 3,5 %. Zvýšení u bezmála 3,5 milionu vyplácených důchodů provede Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) automaticky, není potřeba o ně žádat.

Dětem, které podpořily pacienty s roztroušenou sklerózou, se předávaly ceny

Dětem, které svými výtvory podpořily pacienty s roztroušenou sklerózou, se předávaoly ceny. Přinášíme fotky z předávání cen…

Vědci objevili v léku pro alkoholiky protinádorové účinky

Vědcům z mezinárodního týmu, ve kterém byli zapojeni také badatelé z Olomouce, se podařilo objevit v léku proti alkoholové závislosti mimořádné protinádorové účinky.

UNICEF: Znečistěné ovzduší nevratně poškozuje dětský mozek

Sedmnáct milionů dětí mladších jednoho roku dýchá znečištěný vzduch, což může ohrozit vývoj mozku, varoval Dětský fond OSN (UNICEF).