Archiv: Leden 2018

Pomáháme všem, věřícím i ateistům

Tříkrálová sbírka je pouze malý zlomek aktivit Farní charity Neratovice, kterou vede ředitelka Miloslava Machovcová. Ta je mimo jiné držitelkou ocenění Ceny kvality v sociální péči – osobnost roku 2007.

Experti z MPSV se zúčastnili kulatého stolu k problematice lékařské posudkové služby

Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová a další odborníci z resortu práce a sociálních věcí se dnes zúčastnili kulatého stolu k problematice lékařské posudkové služby. Se zástupci výboru pro sociální politiku a dalšími subjekty diskutovali ve Sněmovně o současné praxi v posuzování zdravotního stavu i o návrhu změn včetně harmonogramu jejich realizace.

Domov sv. Anežky se představí už na jaře

Vedení vltavotýnského sociálního zařízení směřuje do Bechyně. V polovině března již chce vedení města představit konkrétní kroky k realizaci záměru.

Taxík Maxík si oblíbili v Kutné Hoře i ve Zruči

Je to již rok, co začalo ulicemi Kutné Hory brázdit senior taxi s názvem Taxík Maxík. A je o něj velký zájem. „Průměrný počet přepravovaných osob za den je dvacet,“ uvedla sociální pracovnice Pečovatelské služby Kutná Hora Tereza Mrázková.

Vědci: Tiskneme buňky, hledáme léky na rakovinu

Brněnské nemocnice pracují na řadě medicínských výzkumů. Svatá Anna teď získala skoro jedenáct milionů korun na čtyři nové výzkumné projekty.

K lékaři, na nákup i návštěvu. Senior taxi slaví úspěchy

Senior taxi mohou zájemci v Bílovci využívat od začátku roku. První dny jeho fungování ukazují, že lidé mají o tuto službu zájem.

Když vezmeme závislým metadon, budou krást, varují bojovníci proti drogám

Na boj proti drogám dostaly neziskovky od jihomoravského kraje o 2,5 milionu korun méně než loni. Hrozí, že kvůli tomu skončí metadonová léčba ve dvou brněnských centrech, které ji jako jediná na jižní Moravě provozují.

Přelomový krok: Praha 10 si nechala část svého webu přeložit do znakového jazyka

Městská část Praha 10 se jako jeden z prvních úřadů v republice rozhodla, že přeloží část svého webu do znakového jazyka. Jedná se o informace typu jak vyřídit nové doklady, či zažádat o obecní byt. Zároveň je přeložena i část sociálního portálu, který městská část provozuje a kde se řeší témata jako násilí, problémy s dětmi či nemocnými rodiči.

EU omezila dovoz vajíček a spermií ze zemí mimo EU

Čas, nervy i peníze párů, které touží po dítěti, jsou v sázce kvůli bariéře v dovozu spermií, vajíček a embryí ze zemí mimo Evropskou unii. Od nového roku zavedla EU nová přísnější pravidla dovozu reprodukčních buněk do členských zemí, a tato evropská legislativa tak téměř ochromila českou reprodukční medicínu.

Jaký je příspěvek VZP na sluchadla?

OTÁZKA: V jaké výši přispívá VZP na sluchadla? Měl bych samozřejmě zájem mít sluchadla co nejlepší, ale jako důchodce nemohu moc doplácet.