Daily Archives: 2.1.2018

Lůžek pro seniory je málo. Kraj chce přidat tisíc míst v domovech

Královéhradecký kraj se připravuje na stárnutí svých obyvatel. Už dnes zde žije nejstarší obyvatelstvo z celé České republiky a z dat statistiků vyplývá, že v roce 2030 bude čtvrtina obyvatel kraje starší 65 let. Bude potřeba víc míst v domovech pro seniory.

Aukce uměleckých lahví pro Paraple nakonec vynesla 1 683 145 Kč

Šestý ročník charitativní aukce designových lahví Pilsner Urquell pro Centrum Paraple vynesl lidem, kteří se následkem nemoci či zranění ocitli na vozíku, celkem 1 683 145 korun.

Příbuzná nezvládne dojít do volební místnosti. Jak zařídit, aby za ní přišel někdo s volební urnou?

Dotaz:
Příbuzná 82 let nezvládá dojít do volební místnosti. Paní bydlí v Praze 6, volební okrsek 6087. Je stále možné, aby za ní někdo z volební komise došel s urnou až domů? Dříve se toto provádělo, nyní jsem na internetu tuto možnost nenalezla. Pokud je i nyní možné o tuto službu požádat, sdělte prosím, jakou formou?

Sestra zůstala po mozkové příhodě ochrnutá. Má nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Měl bych dotaz ohledně mé sestry, která prošla mozkovou příhodou a nyní zůstala ochrnutá. Nyní je ve třetím stupni invalidity. Má nárok si žádat o motorové vozidlo?

Jak na bolesti páteře s vyhřezlou ploténkou?

DOTAZ: Chci se zeptat, mam manžela, který ma vyhřez plotenky Ĺ4/L5 S1 a každý mu doporučuje discogel, chci se zeptat, kolik u vas discogel stoji, lečba, a jestli to opravdu pomuže, manželovi je 29 roku a mame 2 male deti a bolest v prave noze je neskutecna, operaci jsme odmitli, první chceme zkusit vše, co se dá, operaci necháváme až naposled.