Daily Archives: 3.1.2018

Zvyšuje se odpočet zdravotního pojistného. Postiženým zůstane ze mzdy více peněz

Od začátku ledna se zvyšuje tzv. odpočet u zdravotního pojistného pro invalidní důchodce zaměstnané u zaměstnavatelů zaměstnávajících více než 50% OZP. Čistá mzda se díky tomu zvýší.

Dokonalí jako obrázek, aneb trpíte selfitidou?

Jste posedlí pořizováním selfie? Pokud ano, pak můžete trpět něčím jako selfitidou, což je skutečná psychická porucha, která člověka neustále nutí pořizovat své fotografie a vkládat je na sociální média. Uvádějí to psychologové, které citoval britský list The Sun.

O zdraví vás na sjezdovce může připravit i selfie, upozorňují paraplegici

Buďte na horách obezřetní, ať se z vás nestanou vozíčkáři, varuje Česká asociace paraplegiků CZEPA. Novým spotem chce lyžaře i další sportovce odradit od lehkovážnosti na svazích. Zdravotničtí záchranáři i horská služba v Krkonoších to mohou podepsat, za sváteční týden jim značně přibylo zásahů.

Zašmodrchanou tkaničku vyhrála znovu Modrá laguna

Na dobročinné účely se vybralo 148 tisíc korun. Šestý ročník oblíbeného turnaje v sálové kopané O zašmodrchanou tkaničku se odehrál na sklonku roku 2017 ve sportovní hale v Tachově.

Zánět žil nehrozí jen seniorům. Včasným zásahem mu lze předejít

Až 90 procent populace starší 30 let postihne chronická žilní nedostatečnost. Jde o degenerativní onemocnění, které je sice nevyléčitelné, ale lze ho alespoň zmírnit a zpomalit, a to léčbou i úpravou životního stylu.