Daily Archives: 10.1.2018

Slováci dopadli gang, který nutil postižené žebrat v západní Evropě a almužny jim bral

Od roku 2013 nutil šestičlenný gang z okresu Rimavská Sobota na Slovensku tělesně postižené invalidní důchodce a sociálně slabé k žebrání v Rakousku, Německu a Švýcarsku. Vyžebrané peníze musely oběti gangu odevzdávat pod pohrůžkou násilí. V úterý o případu na mimořádné tiskové konferenci informovala slovenská policie.

Deváté souznění znovu rozboří bariéry

Spojit v jednom programu vystoupení nadaných žáků základních uměleckých škol a také dětí se zdravotním postižením, to je hlavní cíl Vysokomýtského souznění.

Muž brázdí silnice na vozítku pro nemohoucí a seniory

Tempo vražedně pomalé a pro řadu řidičů i překvapení. Ulice Pardubic občas brázdí muž na elektrickém vozíku pro seniory. Část řidičů je však jeho počínáním zaskočená, zvlášť pokud se řadí do pruhů na křižovatkách stejně jako oni. A zaskočeni jsou právem.

Programové prohlášení vlády o důchodové reformě

Na jednání Poslanecké sněmovny dnes vystoupil prezident Miloš Zeman a pochválil programové prohlášení vlády. Poté premiér Andrej Babiš shrnul priority menšinové vlády, mezi které patří mimo jiné i důchodová reforma. Předkládáme znění tohoto prohlášení týkající se důchodové reformy. 

Nová videa mají vzdělávat v první pomoci

Nová videa z kampaně Když jde o život mají lidi vzdělávat v první pomoci. Věnují se nejčastějším vážným zdravotním problémům jako je mrtvice, bezvědomí, zástava srdce nebo silné krvácení. Účinkují v nich herci z televizního seriálu z lékařského prostředí Modrý kód. Budou k vidění na webu i ve vysílání TV Prima. Autoři videí je dnes dopoledne představili novinářům.