Daily Archives: 11.1.2018

Do speciální školy v Macháčkově ulici konečně nefouká, je vlídná i k vozíčkářům

Radnice nechala opravit objekt za 20 milionů korun.

Na domažlické radnici ocenili zdravotně postižené a chronicky nemocné plavce. Z ocenění měli velkou radost

Již začátkem letošního roku pro svěřence MCT CZ, z. s., v doprovodu rodičů uspořádalo Město Domažlice setkání na radnici, během kterého byly oceněny děti a mládež se zdravotním postižením a chronickým onemocněním.

Chtěl jsem dát část sebe druhým

Každý člověk by měl trochu svého času věnovat společnosti a pomáhat lidem, kteří to potřebují, myslí si řečkovický farní asistent Česlav Ulrich.

Úspěch programu ČSOB pomáhá regionům: k českým neziskovkám putuje poprvé přes čtyři miliony korun!

Na začátku ledna byl ukončen výběr finančních příspěvků v rámci podzimní části letošního programu ČSOB pomáhá regionům. A už teď víme, že jde o historický úspěch – alespoň v hodnotě celkové vybrané částky.

Nevidomý senior požádal ženu o pomoc, ta ho v bytě okradla

Případ naprostého lidského hyenismu řeší policie ve Františkových Lázních na Chebsku. Nevidomý 91letý senior tam ve vestibulu obytného domu požádal neznámou ženu o pomoc, ona ho namísto toho okradla.

Máme nárok na příspěvek na auto, když je babička po amputaci nohy prakticky ležák?

Dotaz:
Můj dotaz zní, zdali bychom měli nárok na příspěvek na auto na babičku, která má 94 let a je po amputaci dolní končetiny prakticky ležák. Můj otec na ni bere i příspěvek na péči na osobu svěřenou do opatrovnictví.

Náchod má osvědčený zdroj léčivé vody a plynu

Město Náchod získalo od ministerstva zdravotnictví osvědčení o léčivých účincích minerální vody a plynu z nových vrtů nazvaných Běla a Jan a areálu takzvaných Malých lázní. Jde o nový typ minerální vody. Náchodu se tím otevřela cesta k obnovení lázeňství. Novinářům to dnes řekl starosta Jan Birke (ČSSD).

Na ozdravné pobyty Mořský koník od VZP se letos dostane 3000 dětí

Na ozdravné pobyty Mořský koník od Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) se letos dostane více dětí než v předchozích letech. Po 1500 jich v létě pojede na tři týdny do Bulharska a Černé Hory. Spoluúčast rodiny bude podle místa a termínu od 3400 do 10.600 korun.