Daily Archives: 15.1.2018

ČPZP nově přispívá například na odvykání kouření a navyšuje příspěvky

Příspěvky na odvykání kouření, na ochrannou přilbu pro děti nebo na doplňky stravy pro seniory. To jsou jen některé z novinek, jimiž obohatila nabídku svých preventivních programů pro rok 2018 Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP). U některých oblíbených programů se navíc příspěvky pojišťovny zvyšují.

Změnilo se očkování dětí od 1. ledna 2018?

OTÁZKA : Jaké jsou změny v očkovacím kalendáři malých dětí od 1. ledna 2018? 

Včasné jaterní testy vám mohou zachránit zdraví

Játra jsou největším orgánem v břišní dutině, u zdravých dospělých běžně váží mezi 1,36 a 1,6 kg a hrají klíčovou roli v řadě tělesných funkcí. Naše játra jsou náchylná k různým poškozením, některá mohou být relativně snadno léčitelná, jiná jsou závažnější. V obou případech je ale nejdůležitější, aby se na tato poškození přišlo včas. Schopnost jater se znovu zregenerovat je opravdu úžasná, rostoucí zdravá nová tkáň může nahradit tu, která byla poškozena. 

Mohou mít těhotné zubní plomby z amalgámu?

OTÁZKA : Domnívala jsem se, že se zubní plomby u těhotných už nesmí dělat z amalgámu. Můj zubař mi ale amalgámovou doporučil. Jak to tedy je?

Nový spolek vtrhl na scénu jako divoká voda

Atletika Bez Bariér převzala od Hvězdy všechny povinnosti i cíle. A vloni se činila.

Přerov: Model zámku má sloužit nevidomým. Místo bude mít v muzeu

Přerovské Muzeum Komenského bude mít novinku – dřevěný model zámku. Vytvořen byl prioritně pro nevidomé, kteří si teď budou moci „osahat“ podobu zámku.