Daily Archives: 16.1.2018

Díky chráněným dílnám mají i hendikepovaní lidé radost z práce

Pražírna kávy v Drahonicích je pobočkou sociálního podniku A Mano. Zaměstnává celkem 30 lidí.

Praktičtí lékaři vystavují průběžný účet e-receptům

Zdržení až hodinu denně, padání systému, nedoručené přístupové údaje, … to je první účet, který praktičtí lékaři vystavují e-receptu, a to necelý měsíc od jeho povinného zavedení.

Lázeňské domy trpí nedostatkem pracovníků. Vysoké požadavky na kvalifikaci zaměstnanců situaci komplikují

Míra nezaměstnanosti se v posledních měsících v České republice pohybuje okolo čtyř procent. Firmy tak mají stále větší problém s obsazováním volných míst. Největší nedostatek zaměstnanců pociťují stabilně vedle technických oborů i poskytovatelé zdravotnické péče, jako jsou nemocnice a lázně. U zdravotnických profesí, které vyžadují patřičnou kvalifikaci v oboru, je navíc tato situace velmi obtížně řešitelná.

Mám problémy se zády. Měla bych nárok na invalidní důchod?

Dotaz:
Mám problémy se zády. Bylo mi doporučeno si zažádat o inv. Důchod. Mám ve zprávě – Akutní VAS L pá s radik. irritací v S1 1sin.při he di ke kořeni S1 7,4mm v L4/5 4mm. Měla bych mít nárok na inv. důchod a jak bych měla postupovat?

Angelovič: Nebudu velkým Vezírem

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš představil 13 expertů a poradců, kteří by mu měli dopomoci k výhře a které by si v případě vítězství vzal s sebou na Hrad. Mezi nimi je i Ladislav Angelovič, který by Drahošovi radil s otázkami týkajícími se hendikepovaných lidí, sám je totiž tělesně postižený. Angelovič je zakládajícím členem skupiny The Tap Tap a většinu ze svých dnů je na elektrickém vozíku. Deník invArena jej požádal o rozhovor.