Daily Archives: 17.1.2018

Do někdejší litvínovské polikliniky přijdou po opravě znovu lékaři

Trojice podnikatelů se pustila do obnovy dvou památkově chráněných a od revoluce opuštěných budov bývalé polikliniky v centru Litvínova. Rekonstrukce vyjde na desítky milionů. V jednom z prvorepublikových objektů budou ordinace či lékárna, ve druhém sociální bydlení.

Tchajwanci dali 300 tisíc korun na dílnu pro hendikepované

Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář věnovala pardubické obecně prospěšné společnosti LÉTHÓ, která zaměstnává absolventy školy Svítání, téměř 300 tisíc korun.

„Nejvíce si ceníme tahounů“

V Krásném Březně plní sny dříve narozeným. O domov je zájem.

Ministr Vojtěch: Hrozí kolaps při určování cen čoček nebo berlí

Letos přestanou platit pravidla, podle kterých se určují ceny a úhrady za zdravotnické pomůcky. Rozhodl o tom Ústavní soud. Na nové normě ale ještě vedení resortu nezačalo pracovat

Jak se jezdí na kolečkách mezi hamburgery a hranolky

Jiří Mařan je od 14 let na vozíku. Tu pravou práci pro sebe hledal tak dlouho, až si ho nakonec našla sama. Potkáte ho za pultem restaurace McDonald’s v Teplicích.

Jak přehlásit novorozence k jiné zdravotní pojišťovně?

OTÁZKA : Chtěli bychom naše dítě, které se narodí v říjnu, nechat co nejdřív přeregistrovat k VZP. Manželka si přihlášku už v létě podala a bude u VZP od 1. ledna. Jak dosáhneme toho, aby i naše dítě bylo u VZP už od ledna?

Psychoterapeuti: Adolescenti často lžou, aby chránili své soukromí

Dospívající mládež má často jen mlhavé ponětí o pravdě a často flirtuje se lží. Proč je tomu tak? Jak máme reagovat, když náš adolescent lže? Na tyto otázky se pokouší odpovědět ve svém článku francouzský týdeník L´Express.