Daily Archives: 19.1.2018

Rodičům postižených dětí může pomoci příspěvek

Rodiče nebo pěstouni, kteří pečují o tělesně handicapované dítě, mohou v tomto roce požádat město Sokolov o jednorázový příspěvek na péči. Ten bude ve výši 5 nebo 10 tisíc korun, dle stupně postižení dítěte.

K lékaři lidi dopraví Seniorbus

Pomoci seniorům s dopravou na nákup, k lékaři anebo na úřad se rozhodla ašská radnice. Proto od začátku letošního roku jezdí v ulicích města takzvaný Seniorbus. Aby mohli senioři službu využívat, musejí si zažádat o speciální průkaz na Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Aši.

Senioři požadují jízdné gratis

Nápad rady seniorů by přišel kraj zhruba na 100 milionů ročně.

Ve Ždírci podpoří projekt Důstojný život s alzheimerem

Počet lidí s touto chorobou v poslední době výrazně stoupá. Částku ve výši tři tisíce korun věnuje město Ždírec nad Doubravou Zdeňku Chourovi z Havlíčkobrodska na realizaci projektu Důstojný život s Alzheimerovou chorobou, který se uskuteční na území města Ždírec nad Doubravou.

Slyší naše miminko dobře?

OTÁZKA : Nejsem si jistá, jestli naše miminko dostatečně slyší. Kdy by to měl lékař ověřit? A udělá to jeho praktický lékař, nebo máme jít na polikliniku na ušní?

Pomoc rodičům dětí s poruchou autistického spektra přináší česká verze Simple Steps

VZP se rozhodla pro další krok v úsilí o včasný záchyt výskytu autismu  u dětí v raném věku. Propaguje Simple Steps, který je zdarma online.

Proč mi lékař nenabízí očkování proti chřipce?

OTÁZKA : Je pravda, že jsou praktičtí lékaři odměňováni za provedená očkování proti chřipce a za preventivní prohlídky? Ptám se proto, že mi lékař ani jedno z toho aktivně nenabízí.

Po umělém oplodnění není třeba ani ležet, ani přestat pracovat

Velkou část pacientek klinik asistované reprodukce zajímá, jestli po přenosu embrya budou muset na neschopenku a následujících 14 dnů proležet. Opravdu si tím zvýší šanci na otěhotnění, nebo je to zbytečné?