Daily Archives: 24.1.2018

V Liberci ubudou bariéry

Nebezpečné přechody přes silnice nebo vysoké nájezdy na chodníky. To vše řeší handicapovaní lidé, pro které se tak běžná situace může stát fatální.

Dosloužilé mobily promění v týdenní pobyt

Charitativní sbírka nepotřebných mobilních telefonů s názvem Dobrý skutek za starý telefon?, kterou pořádalo Sdružení Mikroregionu Rožnovsko ve spolupráci s firmou Asekol a Zlínským krajem, vynesla šestnáct tisíc korun.

Účinnost kolagenových injekcí ověřujeme kloub po kloubu, říká ortoped

Kolagen coby tělu prospěšnou látku uznával už dávno, ke kolagenovým injekcím byl prý zpočátku trochu skeptický. Prof. Tomáš Trč, šéf ortopedie v Motole, jejich fungování ověřil klinicky v koleni: „Chtěli jsme vědět, zda budou fungovat také v rameni či kotníku. Výsledky jsou zatím velmi dobré.“

Praha poskytla Ústavu pro péči o matku dítě dotaci na obnovu vybavení oddělení šestinedělí

Dnes bylo, za účasti vedení ÚPMD a radního hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a bydlení Radka Lacka, předáno vybavení pořízené z dotací města na oddělení šestinedělí. Poskytnutá částka je 1 032 tis. Kč a byla využita na pořízení novorozeneckých postýlek, monitorů životních funkcí, ikterometru a kojeneckých vah.

Sledge hokejisté dostali facku v pravou chvíli. Teď chtějí čtvrtý titul v řadě

Každá série jednou končí a ta zlínská padla v neděli po více než třech letech. Již jistí účastníci superfinále, sledge hokejisté Lappu, nečekaně doma prohráli v posledním kole základní části 2:3 v prodloužení s pražskou Spartou.

Žádostí přibývá, ale pečovatelé chybějí

Města na jihu Moravy řeší nedostatek zaměstnanců v pečovatelských službách. Důvodem je nízký plat a náročná práce. Počet klientů naproti tomu neustále roste.

Ačkoliv je slepý, stal se elektrikářem

Osmapadesátiletý Munthir Sa‘doun z iráckého hlavního města Bagdádu ve svých 20 letech přišel o zrak. Ani to ho však neodradilo od hledání vhodného zaměstnání kvůli zabezpečení své rodiny. Ačkoliv se to zdá být neuvěřitelné, na živobytí momentálně vydělává tím, že opravuje elektrická zařízení.