Daily Archives: 1.2.2018

Pes jako terapeut? O tom nepochybujte, i porozumění psa pomáhá

Mezi canisterapeutické psy, kteří pomáhají lidem s duševními problémy i lidem postiženým fyzicky, tradičně patří třeba belgičtí ovčáci nebo pudli, kteří navíc nelínají, takže jdou vhodní i k alergikům. Je ale celá řada dalších psích plemen, která vás svou spolehlivostí a schopnostmi ohromí.

Olá. Jedinečný nápad Lucie pomáhá a baví nevidomé lidi

Lucie Částková z Chocně vymyslela hru pro nevidomé lidi.

Neslyšící se nemusí obávat, na úřadě jim pomůže tlumočník

Na úřadech budou tablety s on-line tlumočníky.

Virtuální univerzita začíná: důchodce zajímají dějiny

Krnovská knihovna připravila letos pro seniory novou zajímavou aktivitu – virtuální univerzitu. Jako téma prvního semestru vybrali „České dějiny a jejich souvislosti“.

Důchod od ČSSZ v prosinci obdrželo 492 sto a víceletých důchodců

V prosinci 2017 pobíralo důchod 430 žen a 62 mužů, kterým bylo k 31. 12. 2017 sto a více let. Nejvíce jich žilo v Praze (95), dále v Jihomoravském (72) a Středočeském kraji (46). Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Matka už skoro nechodí a je odkázána na pomoc druhých. Má nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Mamka je již 21 let po těžké autonehodě. Učili jsme ji vše od začátku (chodit, mluvit, číst a psát) Má silně poškozen mozek, hlavně motoriku. Tatínek si již několikrát žádal o příspěvek na auto, ale vždy mu to zamítli. Poslední 3 roky mamka už skoro nechodí, projevila se u ní poúrazová epilepsie a je zcela odkázána na pomoc druhých. Nyní nám přiznali příspěvek na šikmou zvedací plošinu na schodiště tak bych se chtěla zeptat jestli můžeme zkusit opět to auto nebo jestli musíme čekat. A když tak za jak dlouho můžeme žádat další příspěvek?